Meltem Cumbul’dan anlamlı paylaşım

Katıldığı sosyal yardım projeleriyle dikkat çeken oyuncu Meltem Cumbul'dan anlamlı bir paylaşım geldi. Cumbul, bir takipçisinin Locks of Love isimli yardım kuruluşuna katkı sağlamak için verdiği mücadeleyi kendi sosyal medya sayfasına taşıdı.

Meltem Cumbul’dan anlamlı paylaşım

Oyuncu ve sunucu Meltem Cumbul, bir takipçisinin kansere yakalanmış insanlara destek vermek için gösterdiği çabayı ve bu yolda inşa ettiği hikayeyi kendi sayfasına taşıdı.

İşte Cumbul’un dikkat çeken bağış paylaşımı: “Bir ay sonra 20 yaşına basacağım ve saçımı iki defa bağışladım.İlk bağışladığımda 13 yaşımdaydım, tam ne yaptığımı bilmiyordum. Ailem beni insanlara yardım ederken sadece maddi değil manevi desteğinde önemini öğreterek yetiştirdi.Saçımı bağışlamak istediğimde de beni çok desteklediler. Amerika'ya yaz okuluna gitmeden bir gün önce onlara bunu yapmak istediğimi söyledim. Bu kararı almamda Amerika'da yaşayan kuzenimin lenf kanserini atlatmış olmasının çok büyük bir rolü var. Kansere yakalandığında 14 yaşındaydı ve doğru tedavi süreci ile atlattı.Onun gibi kansere yakalanmış kızlara destek vermek için okulunda saç bağışlatmayı başlattı. Ben o zaman 8 yaşındaydım ve kanserin ne demek olduğunu bile tam bilmiyordum ama anlayabilecek olgunluğa geldiğimde ilk yapmak istediğim şey saçlarımı bağışlatmak oldu. İyilik yapmak bağımlılık haline gelen bir şeydir derler ve gerçekten öyleymiş. Saçlarımın tekrar uzamasını beklerken bunu Türkiye'de yapmak istediğimi fark ettim ve LÖSEV ile iletişime geçtim fakat beş yıl önce bunun titizlik açısından iyi bir olay olmayacağını söylediler ve maalesef getiremedim. Liseden mezun olduğumda hala ne yapmak istediğimi bilmiyordum ama çocuklara yardım etmek istiyordum. Bu yüzden bir yılımı dondurup gönüllü öğretmenlik yapmaya karar verdim ve üç aylığına International Volunteer ile (IVHQ) Güney Afrika'ya gittim. Oradayken dünyanın hiç bilmediğim bir yüzüyle karşılaştım. Fakirliğin ve elinde hiç bir şeyin olmamasının ne demek olduğunu bildiğimi sanıyordum ama içine girince bilmediğimi anlamış oldum. Öğretmenlik yaptığım çocuklar 4 yaşındaydı.Kimisinin ailesi yoktu, olanlarında ailesi onlarla ilgilenmiyordu. Okula vücudunda morluklar ve kesiklerle gelen öğrenci sayısı her gün artıyordu ama değişmeyen bir şey vardı, çocukların sevgisi…O üç ayda çok şey öğrendim. Elimdekilerle mutlu olmayı hatırladım.Afrika'dan döneli tam bir yıl oldu ve şu anda üniversite eğitimime yurt dışında devam ediyorum. Çok şanslı olduğumu biliyorum… Ben saçlarımı iki seferdir Locks of Love adlı kurum ile bağışladım. Dünyanın her yerinden bağışları kabul ediyorlar” ifadelerini kullandı.