Mert Fırat gündemi meşgul eden KHK düzenlemesi hakkında paylaşımda bulundu

Cem Yılmaz'ın son filmi ArifV216 filminde boy göstermeye hazırlanan oyuncu Mert Fırat, 696 sayılı KHK'da geçen ve kamuoyunu günlerdir meşgul eden düzenlemeyle ilgili sert bir paylaşımda bulundu.

Mert Fırat gündemi meşgul eden KHK düzenlemesi hakkında paylaşımda bulundu

Kamuoyunda, 696 sayılı KHK ile birlikte başlayan ve “Terör eylemlerini engellemek için suç işleyen sivillere yargı muafiyeti” getiren düzenleme ile ilgili tartışmalar sürüyor. Bu tartışmalar sürerken oyuncu Mert Fırat, sosyal medya hesabından paylaştığı bir tweetle herkesin dikkatini çekti. Fırat, Twitter hesabından, “İktidarların yapmadığı/yapamadığı bir takım düzeltmeleri halklar zaman içinde bedel ödeyerek yaparlar… Bu süreçte sakin, sabırlı, geri adım atmadan dik ve kararlı olacağız… Kim söylemişse doğru söylemiş” ifadelerini paylaştı.

mert-firat Mert Fırat: Aykırı seslere farklı fikirlere ihtiyacımız var İlginizi Çekebilir Mert Fırat: Aykırı seslere farklı fikirlere ihtiyacımız var

 

Mert Fırat'tan asgari ücretin açlık sınırından az olmasına tepki! İlginizi Çekebilir Mert Fırat'tan asgari ücretin açlık sınırından az olmasına tepki!