Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Metin Türkcan’ın ‘Vakti Geldi’
Metin Türkcan’ın ‘Vakti Geldi’
Türk rock müziğinin en iyileri Metin Türkcan için bir araya geldi.
Magazin 18 Nisan 2016 - 10:35

Pentagram ve Şebnem Ferah’ın virtüöz gitaristi Metin Türkcan, nam-ı diğer Metoboy, olağanüstü gitar sololarına eşlik eden saçları, adına üretilen özel gitarıyla  Türk rock müziğinin en önemli figürlerinden biri. Metin Türkcan, yıldızları bir araya getirdiği “Vakti Geldi” albümüyle bir figürden çok bir sembol olmaya doğru bir adım adıyor. Türkcan ilk albümünde, şarkılarını rock müzik sektörüne son 20 yıldır damgasını vurmayı başaran en önemli isimler ile söylüyor.

Metin Türkcan Foto: Bülten

Bestelerin büyük kısmını kendisinin yaptığı şarkıları, albüme konuk olan Ogün Sanlısoy, Harun Tekin, Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Aylin Aslım, Murat İlkan, Umut Kuzey, Pamela Spence gibi her biri aynı zamanda en yakın dostu olan isimlerle birlikte çalışan Metin Türkcan, Arpej Müzik etiketiyle yayınlanan albümde bir daha biraraya gelmesi zor isimlerle ölümsüz bir albüme imza atıyor.

Metin Türkcan Foto: Bülten

Albümün süpriz cover’ı aynı zamanda çıkış şarkısı, Ali Tekintüre ve Mesut Poyraz’ın sözlerini yazdığı, Gülden Karaböcek’in bestelediği unutulmaz şarkı ‘Dilektaşı’. Şarkı Şebnem Ferah’ın yorumuyla, yeni nesillerle tanışacak.