Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Metin Uca’dan Davutoğlu’na AKM göndermesi
Metin Uca’dan Davutoğlu’na AKM göndermesi
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleşen 'Kültürel Kalkınma Programı Toplantısı'na Metin Uca'nın yorumu...
Burcu ÖZEN
Magazin 21 Nisan 2016 - 13:51

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla bugün gerçekleşen ‘Kültürel Kalkınma Programı Toplantısı’na birçok ünlü isim katıldı. Ömür Gedik, Orhan Gencebay, Birol Güven, Metin Şentürk, Ahmet Yenilmez katılan ünlülerden bazılarıydı. Orhan Gencebay’ın Davutoğlu’na sorduğu soru toplantının gündemini oluşturdu.

Ömür Gedik toplantıya katılacağını bu sabah sosyal medya hesabından ‘ Davutoğlu’nun davetlisi olarak Ankara’ya yeni kültür paketimizi kucaklamaya gidiyorum’ notuyla paylaştığı videoda duyurdu.

Toplantı sırasında video paylaşan Gedik, ‘telif hakları yasası da mayıs ayında TBMM’ye sunuluyor’ diyerek Davutoğlu’nun videosunu paylaştı. Toplantı sonrası bir video daha paylaşan Gedik, hayvan hakları konusunda söz aldığını ve yakında güzel haberlerin geleceğini duyurdu.

“ŞU AKM RESMİNİ ELDEN ULAŞTIRSAN?”

Kültür projesi kapsamında Taksim’in bir kültür merkezi haline geleceğini duyuran Davutoğlu’na ilk tepki Metin Uca’dan geldi. AKM’nin tadilat halindeki fotoğranı paylaşan Uca, AKM'nin alışveriş merkezine dönüştürülmesi projesi çerçevesinde kapatılacağı iddialarına gönderme yaparak, “TRT Haber’de ‘Kültürel Kalkınma Programı’ adlı başbakan şovundaki Yavuz Bingöl, şu AKM resmini elden ulaştırsan?” notunu düştü.

Son güncelleme: 14:03 - 21.04.2016