Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Muğla Belediye başkanı Osman Gürün sanata destek oluyor
Muğla Belediye başkanı Osman Gürün sanata destek oluyor
Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün karikatür ve karikatürcülerin baskı altında kaldığı son yıllarda, ulusal bir yarışma başlattı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen yarışmanın teması "Su hayattır"
Magazin 16 Mart 2018 - 12:39

Muğla Belediyesi, Başkan Osman Gürün’ün önderliğinde sanatın her alanında farklı bir vizyon ile gündemde. Muğla Belediyesi’nin bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek ulusal karikatür yarışmasında konu ve jüri üyeleri belli oldu. “Su hayattır” temalı yarışmaya başvurular 24 Mayıs 2018 tarihine kadar sürecek.

Çok farklı etkinlikler düzenleyerek karikatürseverleri ve karikatürcüleri buluşturan Muğla Belediyesi, yarışmanın kapılarını her türlü karikatür sanatçısına açmış durumda. Profesyonel, yarı profesyonel ve amatör fark etmeden herkesin katılabileceği yarışmada jüri üyeleri de usta isimlerden oluşuyor.

Yeditepe Üniversiesi’nde öğretim üyesi de olan Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Gırgır dergisinin ünlü karikatürcülerinden Şevket Yalaz, Sait Munzur, Kadir Uslu, Mehmet Selçuk ve mizah yazarı Savaş Ünlü’den oluşan jüriye bir de Muğla Belediyesi’nden yetkili eşlik ediyor.

BİRİNCİYE BEŞ BİN TL ÖDÜL

Birinci olan karikatürün sahibine 5000 TL, ikinciye 4000 TL, üçüncüye 3000 TL ödülün verileceği yarışmada üç adet mansiyon ödülü ve Turan Özdemir Özel Ödülü de dağıtılacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ayrıca çok önemli bir duyarlılık daha göstererek 18 yaş altı karikatürcülerden iki katılımcıya da yine para ödülü verecek. Gençleri karikatüre, çizim yapmaya ve sanata teşvik etme amacı taşıyan ve Başkan Osman Gürün’ün de desteklediği yarışma Karikatürcüler Derneği işbirliği ile düzenleniyor.
mugla
osmangurun