Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Münir Özkul yıllar önce itiraf etmişti: 10 küsur defa tımarhaneye girdim!
Münir Özkul yıllar önce itiraf etmişti: 10 küsur defa tımarhaneye girdim!
Usta oyuncu Münir Özkul vefatından yıllar önce verdiği röportajda "10 küsur defa tımarhaneye girdim!" diyerek, defalarca akıl hastanesinde tedavi gördüğünü itiraf etmiş
Magazin 7 Ocak 2018 - 18:10

Ölüm haberinin ardından Münir Özkul’un hayatı iyiden iyiye merak konusu oldu. Usta oyuncunun 1986 yılının Haziran ayında Zafer Dergisi’nde yayınlanan röportajı ise hayatına dair bilinmeyenleri gözler önüne seriyor.

1

İşte o röportajdan dikkat çeken bir bölüm:

Ben on küsur defa tımarhaneye girdim. Bunlar çok söylendi benim için. Korkunç bir raporumun da olduğunu söylemek istiyorum. Gerçi Ramazan’daki mübarek günlerden sonra bir sen inşaallah, sadece düşünmek ve ibadet etmek ve çok mecbur olmadıkça çalışmamak istiyorum.

2

ÇEKİL BİR SENE DÜŞÜN

Hani jübile diye bir tabir vardır. O neymiş biliyor musunuz? Bu bir eski Yahudi adetiymiş… Bir insan 50 yaşına gelince, çevresi dermiş ki: “Dur, sen çok yoruldun. Bu hayat yolunda doğru mu yapıyorsun, yanlış mı, sen çekil bir sene düşün! Hayatının muhasebesini yap!”

3

MESLEĞE ARA VERMEK İHTİYACINDAYIM

Bu gayeyle kenara çekilen o insan, hiç çalışmazmış ve konu komşusunun getirdikleriyle yaşarmış. İşte, jübiledeki yardım da bu anlama geliyor. Adam bir sene düşünür ve sonunda ya başka bir işe atlarmış, ya da mesleğine devam edermiş… İşte, ben de böyle bir şey yapmak ihtiyacındayım.

5 6 7