Sözcü Plus Giriş

Murat Başoğlu davasında flaş karar!

Sunucu Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı hakkında açılan "hayasızca davranışta bulunmak" davasının ilk duruşması Bodrum’da başladı. Burcu Başoğlu’nun eşi Selçuk Kabadayı avukatıyla birlikte mahkemeye gelerek, tanık olarak davaya katıldı.

Güncellenme: 17:17, 28/11/2017
Murat Başoğlu davasında flaş karar!

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca, Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı hakkında “Hayasızca davranışta bulunmak” iddiasıyla bir yıla kadar hapis cezası talebiyle açılan kamu davasının duruşması Bodrum 4. Asliye Ceza Mahkemesinde bugün görülmeye başlandı.

Murat Başoğlu ve Burcu Başoğlu Kabadayı‘nın katılmadığı davaya vekilen avukatları katıldı. Mahkemeye gazeteciler alınmazken, Murat Başoğlu ve öz yeğeni Burcu Başoğlu'nun Türk Ceza Kanununun 225'inci maddesine göre 6 ay ila 1 yıl arasında yargılanacakları öğrenildi. Gizlilik kararı bulunan davanın 09.03.2017 tarihine ertelendiği öğrenildi.

Murat Başoğlu'nun avukatı Fatih Volkan ve Burcu Başoğlu'nun avukatı Bihter Tezcan

Murat Başoğlu’nun avukatı Fatih Volkan ve Burcu Başoğlu’nun avukatı Bihter Tezcan

2 MİLYON TL’LİK TAZMİNAT DAVASI

Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı ile ilişkilerini öğrendikten sonra Burcu Başoğlu'na İstanbul'da boşanma davası açan eşi Selçuk Kabadayı‘nın, eşi Burcu Başoğulu'na ve eşinin amcası Murat Başoğlu'na ayrı ayrı 2'şer milyon liralık maddi ve manevi tazminat davası açtığı öğrenildi.

BURCU BAŞOĞLU’NUN EŞİ TANIK OLDU

Burcu Başoğlu‘nun eşi Selçuk Kabadayı tanık sıfatıyla mahkemeye katıldı. Adliye çıkışında avukatı Tuğba Atsal ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kabadayı, “Yargılama devam ediyor hep birlikte sonucu göreceğiz. Maddi ve manevi tazminat davamız da devam ediyor” dedi.

Selçuk Kabadayı ve avukatı Tuğba Atsal

Selçuk Kabadayı ve avukatı Tuğba Atsal

Kabadayı’nın avukatı Tuğba Atsal müvekkilinin tanık sıfatıyla ifade verdiğini belirterek, “Boşanma davası İstanbul’da yürütülüyor. Henüz duruşma günleri belli değil. Davaya müdahil olduk çünkü genel ahlaka karşı işlenen bir suç olduğu ve tüm kamuoyunu ilgilendirdiği için ancak mahkeme katılma talebinde bulunmaya gerek görmedi. Davayla ilgili ise gizlilik kararı verildi” şeklinde konuştu.

Murat Başoğlu’nun avukatı Fatih Volkan ve Burcu Başoğlu‘nun avukatı Bihter Tezcan ise adliye çıkışında davanın gizlilik kararı nedeniyle gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.
(İHA)

İlginizi ÇekebilirMurat Başoğlu gözyaşları içinde açıkladı!Murat Başoğlu gözyaşları içinde açıkladı!İlginizi ÇekebilirEnsest skandalında ifadeler ortaya çıktı! Murat Başoğlu inkar etti, yeğeni Burcu Karadayı itiraf ettiEnsest skandalında ifadeler ortaya çıktı! Murat Başoğlu inkar etti, yeğeni Burcu Karadayı itiraf etti
Yayınlanma Tarihi:16:55,