Murat Boz’dan Kim Kardashian pozu…

Ünlü popçu Murat Boz’un Madame Tussauds müzesindeki bal mumu heykeli meraklılarına sunuldu.

Murat Boz’dan Kim Kardashian pozu…

Heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okunan şarkıcıyı, annesi Nedret Boz ve ağabeyi Ali Boz da yalnız bırakmadı. Kendi heykeliyle objektiflere poz veren Boz; “Sizle birlikte ilk defa görüyorum. Çok başarılı. Üzerinde çok çalıştılar. Şu an şoktayım. Kendimle selfie çekmek biraz paranoyak bir durum. Çok gerçekçi. Önden konsere bile çıkartabilirim. Çok meşakkatli bir süreç geçirdik 2017'den bu yana. Yapım aşamasını gördüm ama buralara geleceğini tahmin etmezdim. Yüz yüze gelince insan kendini bi garip hissediyor. Üzerindeki kıyafetler kendi kıyafetlerim. Sağ tarafta Beyonce var diğer tarafta MFÖ. Benimkinin yerini öğrenince – tamam o zaman beni bodruma koyun- dedim” kelimeleriyle duygularını anlattı. Şarkıcının annesi Nedret Hanım; “Gördüğümde şok oldum. Değişik bir duygu anlatamıyorum şu anda. Murat iki tane. Murat'ın çok iyi şeyler yapacağına küçüklüğünden beri inanıyordum. Bir eğitimci olarak oğluma hep destek verdim” şeklinde konuşurken ağabeyi ise; “Tüylerim diken diken oldu görünce. Araştırdım bunu aile büyüklerimize de yapabilir miyiz diye. Bakışları kirpikleri aynı Murat… Çok gururlu ve mutluyuz” şeklinde konuştu.

murat-boz-ic

Öte yandan TEV'e 250 bin lira bağışlayan Murat Boz, konu hatırlatılınca çok konuşmak istemese de; “Annem eğitimci bir öğretmen. Ben de konservatuar okudum, burslu okudum. Zorluk nedir biliyorum. Böyle basına yansıyacağını da bilmiyordum” ifadelerini kullandı.

Aslı Enver'le evlenecekleri iddia edilen şarkıcı, annesiyle sevgilisinin sosyal medyada takipleşmesi sorulunca; “Uzun zamandır biliyorsunuz özel hayatımla ilgili konuşmuyoruz” diyerek soruyu cevapsız bıraktı. Aynı zamanda Enver'le ne zaman evlenecekleri de sorulunca Boz, heykelini işaret ederek; “O cevap verirse ben de vereceğim” sözleriyle röportajı noktaladı.

sarper-hilmi-suner-murat-nedret-ali-boz

YAPIMI BİR YILDAN UZUN SÜRDÜ

Murat Boz'un figür yapımına, 2017 yılının Eylül ayında basının da katılımıyla gerçekleştirilen ölçü alımıyla başlandı. Detaylı ölçü alımı sırasında sanatçının saç, göz, ten ve diş rengi gibi referansları belirlendi; giyeceği kostüm ve aksesuarlar seçildi. Kostümler için Murat Boz'un stil danışmanı, saç için saç tasarımcısının önerileri ve desteğiyle çalışıldı. 250 farklı ölçünün alındığı yaklaşık 3 saat süren ölçü alımının tamamlanmasının ardından figür yapımı, Londra'daki Madame Tussauds stüdyosunda bir yılı aşkın süre devam etti.

murat-boz-ic-2

Balmumu figür; sanatçının saçına en yakın olan gerçek saç telleri, kirpik ve kaşların tek tek ekilmesi; dişçilikte kullanılan malzemelerle prototipi alınarak hazırlanan diş yapım süreci; pek çok farklı tonlama aşamasıyla belirlenen doğru ten renginin yağlı boya ile uygulanması gibi titiz ve uzun saatler alan ayrıntılı çalışmalarla tamamlandı. Madame Tussauds stüdyo ekibi her süreçte sanatçının onayı ile ilerledi. Figürün yapımı yaklaşık 1 yıl sürdü.

murat-boz-3

AYNI POZU KIM KARDASHIAN DA VERMİŞTİ!

Ziyaretçilerin hayranı oldukları ünlülerle bağ kurabilecekleri anılara sahip olabilmesi için merkez içerisinde her alanda interaktiviteyi ön planda tutan Madame Tussauds'un önerileri ve sanatçının da beğenisi üzerine figürün pozu ziyaretçi ile selfie çekebilecek şekilde planlandı. Figürün elindeki telefonla selfie çekip fotoğrafı alabilmeleri için gerekli teknik altyapı oluşturuldu. Poz için Madame Tussauds Londra'da 2015 yılından bu yana sergilenen ve aynı şekilde ziyaretçi ile fotoğraf çeken dünyaca ünlü tv yıldızı Kim Kardashian'ın figürü referans alındı.

Murat Boz'dan çok konuşulacak itiraf İlginizi Çekebilir Murat Boz'dan çok konuşulacak itiraf