Hayatını kaybeden ünlü yönetmen Mustafa Mayadağ kimdir?

Mustafa Mayadağ kimdir? Türkiye'deki pek çok ünlü sesin şarkılarına video klip çekerek bu konudaki en önemli isimlerden biri haline gelen Mustafa Mayadağ hayatını kaybetti. İşte ünlü yönetmen hakkında merak edilenler...

Hayatını kaybeden ünlü yönetmen Mustafa Mayadağ kimdir?

Magazin dünyası önemli bir yönetmene ağlıyor. Ülkemizdeki pek çok ünlü şarkıcının kliplerine imzasını atan ünlü yönetmen Mustafa Mayadağ (59), bu sabah hayatını kaybettii İşte ünlü yönetmenin hayatına dair ayrıntılar.

MUSTAFA MAYADAĞ KİMDİR?

Mustafa Mayadağ, 14 Ocak 1958 yılında İzmir'in Urla ilçesinde dünyaya geldi. İzmir Çınarlı Teknik Lisesinden mezun olduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi sinema Televizyon bölümünü bitirdi. Aynı okul mezunu 4 arkadaşıyla video prodüksiyon şirketi kurdu. Daha sonra Yeşilçam, TRT 2, Pınar Film, Star TV ve Raks müzikte değişik kademelerde görev aldı.

Mustafa Mayadağ, bir çok ünlü şarkıcının kliplerini çeken isim oldu. Çektiği klipler arasında; 1996 – Sevdalıyım Hemşerim – Mahsun Kırmızıgül, 2000 – Asrın hatası – Serdar Ortaç yer alıyor.

Ayrıca Mayadağ, Türkiye Video Müzik Ödülleri Yılın klibi ödülünü aldı.

Ünlü yönetmen Mustafa Mayadağ hayata gözlerini yumdu! İlginizi Çekebilir Ünlü yönetmen Mustafa Mayadağ hayata gözlerini yumdu!