Müzisyen Emre Güvener’e iki kez ağırlaştırılmış müebbet

Emre Güvener, tutuklanarak cezaevine gönderilirken hakkında iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Müzisyen Emre Güvener’e iki kez ağırlaştırılmış müebbet

Geçtiğimiz Eylül ayında altı aydır ayrı yaşadığı eşi Zerrin Demir Güvener ile baldızı Betül Demir’i vurduktan sonra intihara kalkışan Emre Güvener’e dava açıldı. Zerrin Demir Güvener ile Betül Demir kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetmiş, Kamil Emre Güvener ise kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınmıştı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Güvener, 20 gün sonra yoğun bakımdan çıktı. Ancak ünlü müzisyen, konuşma yetisini kaybettiği için ifade veremedi.

KASTEN ADAM ÖLDÜRME VE RUHSATSIZ SİLAH TAŞIMA…

Çifte cinayetten 24 gün sonra adliyeye sevk edilen katil zanlısı Güvener, Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine konuldu. Günaydın’ında yer alan habere göre savcılık tarafından, tutuklu bulunan Güvener hakkında kasten adam öldürme ve ruhsatsız silah taşıma suçlarından iddianame düzenlendi. İddianamede, ünlü müzisyene bulundurma ruhsatlı tabancısını olayda ruhsatsız olarak üzerinde taşıdığı için iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açtı. Dava, ilerleyen günlerde Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.