Sözcü Plus Giriş

Müzisyen İlyas Tetik son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul Sarıyer Kireçburnu'ndaki evinde dün ölü bulunan keman virtüözü ve besteci İlyas Tetik, son yolculuğuna uğurlandı.

Güncellenme: 18:26, 06/07/2021
Müzisyen İlyas Tetik son yolculuğuna uğurlandı

Kireçburnu’ndaki evinde dün ölü bulunan İlyas Tetik’in cenaze namazı Fatih Camii’nde ikindi namazının ardından kılındı. Cenaze töreninde eşi Ebru Tetik, çocukları Adem, Hikmet, İlyas ve İlkan Tetik taziyeleri kabul etti. Eşi Ebru Tetik’in tabuta sarılarak ağladığı görüldü. Çocukları Tetik’in tabutunun başından ayrılmadı.

Cenaze namazı öncesi oğlu Adem Tetik, “Söylenecek bir şey yok, kötü durumdayız, babamızı kaybettik. Ne söyleyeceğimi bilmiyorum, boğazım düğümleniyor. Allah rahmet eylesin, çok üzgünüz” dedi.

MUAZZEZ ERSOY: BENİM İÇİN ÇOK ZOR BİR KAYIP OLDU

Tetik’in uzun yıllardır birlikte çalıştığı Muazzez Ersoy’da cenazeye katıldı. Ersoy, Tetik ile ilgili, “Benim için çok zor bir kayıp oldu, ailesi için daha zor bir kayıp oldu, tüm sevenleri için çok zor bir kayıp. Ben ağabeyimi, hocamı, sırdaşımı, dert ortağımı kaybettim. En fazla 5-6 gün önce bayram çekimimizin repertuvarını birlikte hazırladık, hatta minik bir canlı parça okudum ben, onu paylaştık. Bayramda görüşmek ümidiyle dedik. Pazartesi günü ofise geldiğimde bu haberi duydum ve inanamadım” ifadelerini kullandı.

İlyas Tetik cenaze namazının ardın Eyüp Sultan Mezarlığı’na defnedildi. DHA

İlginizi ÇekebilirÜnlü müzisyen İlyas Tetik hayatını kaybettiÜnlü müzisyen İlyas Tetik hayatını kaybetti