Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nefes Nefese’nin Yusuf’u Şükrü Özyıldız kimdir? Kaç yaşında, aslen nereli, nerede doğdu? İşte bilinmeyenleri…
Nefes Nefese’nin Yusuf’u Şükrü Özyıldız kimdir? Kaç yaşında, aslen nereli, nerede doğdu? İşte bilinmeyenleri…
Şükrü Özyıldız'ın hayatı merak konusu oldu. Star TV'de başlayan yeni dizi Nefes Nefese'nin Yusuf'u Şükrü Özyıldız kimdir? Kaç yaşında, aslen nereli, nerede doğdu? Kariyrerindeki yapımlar hangileri? İşte yakışıklı oyuncunun az bilinenleri ve dizideki karakteri Yusuf'un analizi...
Magazin 1 Ağustos 2018 - 15:58

Nefes Nefese’nin Yusuf’u Şükrü Özyıldız hakkında merak edilenleri sizler için derledik. Uğur Yücel’in yeni dizisi Nefes Nefese kadrosunda yer alan yakışıklı oyuncu Şükrü Özyıldız’ın bilinmeyenleri ve kişisel bilgilerini haberimizde bulabilirsiniz…

ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ KİMDİR?

Şükrü Özyıldız, 18 Şubat 1988 tarihinde dünyaya geldi. Annesi Rum, babası ise Karadenizli’dir. Kendisinden iki yaş küçük bir kız kardeşi vardır. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünü kazanıp, İstanbul’da bir yıl okuduktan sonra yeniden sınava girerek, Ege Üniversitesi’nde İşletme bölümünü okumaya başlamış daha sonra da Erasmusla Portekiz’e gitmiştir.

sukru-ozyildiz-instagram-2

sukru-ozyildiz-instagram

Küçüklüğünden beri dövüş sporlarına merakı olan Özyıldız, Portekiz’de kafes dövüşlerine katılmıştır. Daha sonra Kafes dövüşlerini bıraktığını açıklayan Şükrü Özyıldız; hiperaktifliğini dizi setlerinde bastırdığını söylemiştir. Yurtdışında oyunculukla ilgili bir workshopa katılan genç oyuncu bunun ardından oyunculuğu çok sevdiğine karar verip Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almaya karar vermiştir.

Birçok tiyatro oyununda , reklamlarda ve dizilerde rol alan oyuncu ekranlarda ilk olarak 2011 Yılında “Derin Sular” adlı dizide görülmüştür. 2013 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan Benim Hala Umudum Var dizisinde başrollerini Gizem Karaca ve Berk Oktay ile paylaşmış daha sonra ise 2013 yılında da ilk sinema filmi Neva da başrol oynamıştır.

sukru-ozyildiz-instagram

sukru-ozyildiz-instagram

2014-2015 yılında Şeref Meselesi dizisinde Emir karakterini canlandırmıştıR. 2015'te, Star TV'de yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Eren karakterini canlandırmıştır. 2016 yılında Show tv de yayınlanan Kış Güneşi adlı dizide Efe-Mete karakterlerini canlandırdı. Dizi düşük reytinglerden dolayı 18.bölümde final yapmıştır.

ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ’IN DİZİDEKİ KARAKTERİ – Yusuf Alacan

Yusuf 26 yaşında, Ailenin geniş arazilerinin, zeytin ağaçlarının arasında büyümüştür. O toprağın insanıdır. Sıcak kanlı, tutkulu, inatçı, içinde başını sürekli derde sokan bir adalet duygusuyla yaşamıştır.

Ailesi hukuk okumasını istemiştir; o da gönülleri olsun diye okula girmiştir. Üniversitenin ilk yılını okumuş, normal keyifli bir hayat sürmeye adım atmıştır. Ta ki insanı delirtecek sıcakların bastırdığı bir akşamüstü, babasıyla arasında çıkan bir kavgaya kadar…

sukru-ozyildiz-srattv-com-dizi-sayfasi

sukru-ozyildiz-srattv-com

Memlekete bir daha dönmem derken kardeşi kadar sevdiği Azap'ın sünnet düğünü için geldiği Antakya'ya giderken Rüya ile karşılaşır ve yolları tesadüfler zinciri ile birleşir.