Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Neşe Erberk hakkında hapis istemiyle dava açıldı
Neşe Erberk hakkında hapis istemiyle dava açıldı
Eski Avrupa Güzeli Neşe Erberk'in başı adını taşıyan okul yüzünden dertte.
Magazin 15 Nisan 2016 - 08:09

Podyumları bıraktıktan sonra eğitim sektörüne el atan ve açtığı anaokuluyla dikkatleri üzerine çeken Neşe Erberk için beş yıl hapis istemiyle dava açıldı. Eski Avrupa Güzeli Erberk, Beşiktaş’ta bulunan anaokulunu izin belgesi almadan okula dönüştürdüğü iddiasıyla mahkemeye verildi. Neşe Erberk, Beşiktaş Akatlar mahallesindeki bulunan Korukent Yapı’ya ait bir bina kiralamış, 2013’te bina içinde ve eklentilerinde inşaat işlemleri yaparak okula dönüştürmüştü. Erberk, 2015’te faaliyete geçirdiği okula kendi ismini vermişti.

 

İMAR KİRLİLİĞİNE NEDEN OLMA

Korukent A.Ş., yönetim kurulu başkanı Ozan Manav, söz konusu binanın okul olarak faaliyet yürütmesinin İmar Kanunu’na aykırı olduğunu iddia ederek savcılığa başvurdu. Sabah’ın haberine göre bina işgal bedelini Beşiktaş Belediyesi’ne ödediğini kaydeden Erberk ise suçlamaları reddetti. Anaokulunun gerekli izinler alınmadan okula dönüştürülmesi işleminin ruhsatsız ve İmar Kanuna Aykırı olduğu iddiasıyla Erberk’e “İmar kirliliğine neden olma” suçu kapsamında 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.