Sözcü Plus Giriş

Nihat Doğan corona virüsünü hiçe saydı: Kabe tavafa açılsın

Nihat Doğan, Twitter hesabından yaptığı akılalmaz çağrı ile insan hayatını hiçe saydı ve yazdıklarıyla tepki çekti.

Güncellenme: 13:48, 27/03/2020
Nihat Doğan corona virüsünü hiçe saydı: Kabe tavafa açılsın

Tüm dünya sert önlemler alarak corona virüsü ile mücadele etmeye çalışırken, Nihat Doğan, sosyal medya hesabından yaptığı akılalmaz çağrı ile bu mücadeleye sekte vurmaya çalıştı.

İbadethanelerin bile virüsle mücadele kapsamında yer yer kapatıldığı bir dönemde Doğan, Kabe’nin yeniden tavafa açılmasını istedi ve bir çağrıda bulundu.

Doğan, insan hayatını hiçe saydığı ve bu düşüncelerine dini alet etmekten de çekinmediği paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Ey efendiler, Kabe neden yalnız! Neden öksüz! Tavaf neden durur ve buna bir Müslüman neden ses çıkarmaz anlamış değilim. Corona virüsü olmayan temiz 50-100 insan da mı bulamadılar tavaf yapacak? Yoksa virüsten ölümden korktuğumuz kadar Allahtan mı korkmuyoruz?”

Suudi Arabistan, corona virüsü nedeniyle Mart ayının ilk günlerinde Kabe’deki tavaf ve sa’y alanlarının kapatılacağını, Mescid-i Haram’da sadece namaz kılınacağını duyurmuştu.


PAYLAŞIMINA ÇOK SAYIDA TEPKİ GELDİ

Nihat Doğan’ın yaptığı bu insan hayatını hiçe sayan popülist paylaşımı sonrasında çok sayıda eleştirel yorum geldi. İşte onlardan bazıları:

“Abi buyur sen git”

“Nihat Bey neden bağırıyorsunuz? Müslüman Allah’tan korkmamalı onu sevmeli ama virüsten korkmalı ve evde oturmalı çünkü virüs öldürür Allah yaşatır”

“Canı konuşulmak istiyor, yoksa gayet net biliyor söylediğinin çok saçma olduğunu”

“Sadece gündem olmak için yapıyor. Buyur git Kabe’nin yanından çağrı yap, samimi olduğuna inanalım”

Yayınlanma Tarihi:13:45,