Nihat Doğan yine kaybetti

Nihat Doğan, 2015 katledilen Özgecan Aslan'ın ardından attığı tweet'le büyük tepki çekmişti. Bu tweet'inin ardından büyük bir tepkiyle karşılaşan Doğan, o yıl katılacağı Survivor yarışmasından atılmıştı. Doğan, maddi kayba uğradığını söyleyerek, yarışmaya gidememesinin sebebi olarak oyuncu Ahu Sungur’u göstermiş ve kendisi hakkında tazminat davası açmıştı. Dava sonuçlandı ve Doğan, Sungur’a karşı açtığı davayı da kaybetti.

Nihat Doğan yine kaybetti

Nihat Doğan’a Özgecan Aslan’ın ölümünün ardından yaptığı paylaşımları nedeniyle Ahu Sungur'un çıkışıyla başlayan tepkiler çığ gibi büyümüştü. Doğan “Siz de mini eteği giyip, soyunup, laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksınız” demiş ve oyuncu Ahu Sungur'u etiketlemişti. Ahu Sungur da bu mesaja büyük tepki göstererek, Doğan'a “Mini eteği ahlaksızlık olarak görüyorsan Survivor da bikinili insanların arasında yarışmayacaksın o zaman!” cevabını vermişti.

ahu-sungur-ic-2

TEPKİLERİN ARDINDAN YARIŞMADAN ÇIKARILMIŞTI

Twitter’da başlatılan “#NihatVarsaSurvivorBoykot” hashtag’i kısa sürede TT olmuş ve Nihat Doğan’a tepkiler çığ gibi büyümüştü. Bu tepkilerin ardından, 2015 yılında Survivor’a gitmek için çantasını hazırlamış olan Nihat Doğan yarışmadan çıkarılmıştı. Bu sene ise yarışmanın All Star kadrosuna dahil edilen Nihat Doğan'a kötü haber yarışmanın başladığı hafta geldi. Doğan, iki gazeteci Müge Dağıstanlı Erdoğan ve Gülşen Yüksel Salt’a karşı kaybettiği davadan sonra, kendisini eleştiren ve tepkilerin fitilini ateşleyen Ahu Sungur'a karşı açtığı davayı da kaybetti.

HAKİM: “PAYLAŞIMLARININ SONUÇLARINI ÖNGÖRMELİYDİ”
Katledilen Özgecan Aslan’ın ardından vicdanları kanatan akıl almaz bir tweet atan Doğan’ın kendisine yönelik eleştirilere karşı açtığı davada Survivor’a katılamadığı için para kaybına vurgu yapmıştı. Mahkeme, “Tanınmış bir kişi olarak sosyal medyadaki paylaşımlarının sonuçlarını ön görmesi gerekirdi. Bir şeyleri kaybettiyse sorumlusu kendisidir” diyerek davayı reddetti.

Nihat 'Şuursuz' davasını kaybetti İlginizi Çekebilir Nihat 'Şuursuz' davasını kaybetti