Sözcü Plus Giriş

Niyazi Gül Dörtnala filmi konusu ne? Niyazi Gül Dörtnala oyuncuları kimler?

Babasının kendisine miras bıraktığı sihirli iksirin formülünü bulmaya çalışan bir veteriner, kendisini bir çetenin at yarışı dümenin ortasında bulur. Ata Demirer'in başrolünde yer aldığı Niyazi Gül Dörtnala filmi konusu ve oyuncuları merk ediliyor.

Güncellenme: 16:39, 07/05/2020
Niyazi Gül Dörtnala filmi konusu ne? Niyazi Gül Dörtnala oyuncuları kimler?

Niyazi Gül Dörtnala filmi aile boyu kahkaha vaad ediyor. Ata Demirer’in televiyozda yayınlanan programı olan Korsan TV’de skeçler halinde sergilediği ilk yerleşik tiplemelerinden biri olan Veteriner Niyazi Gül sinemada da başarısını devam ettirdi.

NİYAZİ GÜN DÖRTNALA KONUSU NE?

Profesör Veteriner Niyazi Gül, çocukluğundan bu yana hayvanlarla arası hep iyi olan, büyük-küçük baş fark etmez tüm hayvanların dilinden anlayan biraz sıradışı bir bilimadamıdır. İnsanların zevki için hayvanlara eziyet edilmesine, avcılığa, gerçek kürk tüketimine sonuna kadar karşıdır. Üniversitede dersleri hep eğlenceli geçen Niyazi Gül’ün bir de Hediye adında bir çalışanı vardır. Hediye hem Niyazi Gül’ün tüm işlerine koşturur hem de yıllarını verdiği gizli formülü bulması için deneylerine yardım eder. İzmir’de kendi halinde yaşayan Niyazi Gül’ün mütevazi hayatı Sultan Şahmerdan ve Rıza Kabakoz’un atlarını yarıştırma iddiası ile allak bullak olacaktır!

NİYAZİ GÜL FİLMİ OYUNCULARI KİMLER?

Veteriner Niyazi Gül karakterinin beyazperdedeki maceralarını konu alan filmin yönetmenliğini ise Ata Demirer’in projelerinden aşinası olduğumuz Hakan Algül üstleniyor. Filmde Ata Demirer ve Demet Akbağ dışında Şebnem Bozoklu, Ayşenil Şamlıoğlu, Levent Ülgen, Ferit Kaya da rol alıyor.