Numan Kurtulmuş’tan çok konuşulacak izdivaç programı açıklaması

İzdivaç programları hakkında konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Amacımız yasaklamak değil" dedi.

Numan Kurtulmuş’tan çok konuşulacak izdivaç programı açıklaması

Türkiye’de hem en çok izlenen yayınlar arasında bulunan, hem de çok şikâyet edilen evlilik programlarına ilişkin Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), ülkedeki ulusal kanallarda izlenen 4 izdivaç programının yayımlandığı 4 televizyon kanalının yöneticisi ile bir araya geldi. Birkaç toplantının daha yapılmasında hemfikir kalınırken, RTÜK gibi denetleyici kuruluşların yanı sıra TV sektörünün kendisinin de tedbir alması kararı verildi.

DİZİLER ALTERNATİF OLARAK ÖNERİLDİ

RTÜK, TRT-1’de 2012-2014 yılları arasında yayımlanan ve ailenin bütünlüğünün korunmasını işleyen ‘Böyle Bitmesin’ gibi dizilerin, izdivaç programlarına alternatif olarak üretilebileceği önerisini getirdi. Aile bütünlüğünün korunması ve Türkiye’de son yıllarda artan boşanma oranlarının ele alındığı dizi RTÜK’e göre izleyicinin ilgisini de çekti.

AMACIMIZ YASAK DEĞİL

Toplantının ardından bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Bizim amacımız yasaklamak değil aslında ama bu kanalların da kendilerine çekidüzen vermeleri lazım. Bu programların, benzer diğer programların düzeltilmesi lazım. Yasa olur veya başka bir düzeltme ile olur. Sonuç olarak burada bir düzeltme ihtiyacı var” ifadelerini kullandı. Bu ifadeler, izdivaç programlarının Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yasaklanmasından vazgeçildiği ya da şimdilik ertelendiği yönünde yorumlandı.

Armağan Çağlayan İzdivaç programlarına sert tepki gösterilmesine anlam veremediğini söyledi İlginizi Çekebilir Armağan Çağlayan İzdivaç programlarına sert tepki gösterilmesine anlam veremediğini söyledi

 

Esra Erol'un izdivaç programından ayrıldıktan sonra açıkladı İlginizi Çekebilir Esra Erol'un izdivaç programından ayrıldıktan sonra açıkladı
Loading...