Nuray Hafiftaş vefat etti! İşte ünlü sanatçının kısa yaşam öyküsü … | Nuray Hafiftaş kimdir?

Kanser teşhisi ile hastanede tedavi gören ünlü sanatçı Nuray Hafiftaş vefat etti. Vefatından önce Sözcü'ye konuşan Nuray Hafiftaş durumu ile ilgili bilgi vermişti. Peki ünlü sanatçı Nuray Hafiftaş kimdir? İşte ünlü ses sanatçısı Nuray Hafiftaş'ın kısa yaşam öyküsü ve hakkında merak edilenler...

Nuray Hafiftaş vefat etti! İşte ünlü sanatçının kısa yaşam öyküsü … | Nuray Hafiftaş kimdir?

Nuray Hafiftaş’ı kaybettik! Bu sabah Nuray Hafiftaş’ın yoğun bakıma yatırıldığını açıklayan yakın dostu Müşerref Akay, Nuray Hafiftaş’ın hayatını kaybettiğini açıkladı. Ünlü Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş'a, kolon kanseri ve karaciğer kanseri teşhisi konulmuştu. Temmuz ayında büyük bir ameliyat olan Nuray Hafiftaş, en son karaciğer için kemoterapi tedavisi görüyordu.

BİR HAYLİ KİLO KAYBETMİŞTİ

Son paylaştığı fotoğraflarda bir hayli kilo kaybettiği gözlenen ünlü sanatçı, hayranlarından dua istemişti.

 

 

“ÇOK DAHA İYİ OLACAĞIM”
Nuray Hafiftaş, paylaştığı fotoğraflardan birinin altına “Dostlarımla ve sizlerin duaları ile inşallah çok daha iyi olacağım. Yaza albüm çalışması için anlaştık” notunu düşmüştü.

İşte Nuray Hafiftaş’ın son paylaşımı;

 

İHA

İHA


CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU

Sanatçının dostlarından Müşerref Akay, Hafiftaş’ın yarın ikindi namazına müteakip Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verileceğini söyledi.

ERDOĞAN’DAN TAZİYE MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türk Halk Müziği Sanatçısı Nuray Hafiftaş’ın vefatı nedeniyle mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yayınladığı mesaj şöyle:”Türk Halk Müziği’nin değerli sesi Nuray Hafiftaş’ın vefatını derin bir teessürle öğrendim. Sanatçı kişiliği ve eserleriyle, vatandaşlarımızın sevgisini kazanan; her zaman sevgi ve saygıyla yad edilecek olan kıymetli sanatçımız Nuray Hafiftaş’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum.”

AKAY: SON ANA KADAR…

Sanatçının dostlarından Müşerref Akay, ”Son ana kadar umudu vardı. Dün ile evelki gün beraberdik. Yoğun bakıma gittiğimde dedim ‘sevgililer günü kutlayalım’ ‘tamam çok güzel olur’ dedi. Sevgililer gününde gitti. O kadar sevgiyi seven biriydi ki. Elimi bırakmadı bir saat sıkı sıkı tutu. Demek o gün biz vedalaşmışız” şeklinde konuştu.

EDİP AKBAYRAM: ÖLÜMÜ BİZİ ŞOKE ETTİ

Ünlü sanatçıyı ziyarete geldiği ve hastane kapısında ölüm haberini alınca şoke olduğunu söyleyen Edip Akbayram, “Bugün Kubat kardeşimle beraber bir ziyaret yapalım dedik. Sağlık durumunu öğrenelim diye ama hastanenin kapısında o kötü haberi duyduk. Tabi genç ölüm hepimizi çok üzdü. Nuray’ın ölümü hastanenin kapısında bizi şok etti. Sanat camiasının başı sağ olsun” diye konuştu.

KUBAT: TÜRKÜLERİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

“Türkülerimizin başı sağ olsun” diyen Kubat, ”Belliydi zaten. 6 aydır durumu malumdu zaten. Sanat camiasından Nuray’a inanılmaz bir destek vardı. Türkülerimizin başı sağ olsun. Görelim dedik son defa ama böyle bir sürprizle karşılaştık” ifadelerini kullandı.

NURAY HAFİFTAŞ KİMDİR?

1964 yılında Kars'ta doğan Nuray Hafiftaş, ilkokulu Taksim'de okudu. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuar Bölümü'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı. Aynı yıllarda İstanbul Radyosu'nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı.

nuray-h

Şimdiye kadar 12 albüm çıkaran sanatçının 100'ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri bulunmaktadır. Bunlardan “Ayrılık Nikahı”, “Yalan Dünya” ve “İsyan Ediyorum”u Kibariye, “Hasret” ve “Gurbet “i ise İzzet Yıldızhan okudu. “Yerli Liz” diye tanınan Hafiftaş, Türk Halk Müziği'ni insanlara sevdiren sanatçılardan bir tanesidir.

nuray-hafiftas-kimdir
nurayhafiftas1

Müzikal anlamda olsun, kişiliği ile olsun profesyonel müzik hayatına atıldığı günden bu yana çizdiği çizgiden ödün vermeyen Nuray Hafiftaş, Prestij Müzik etiketiyle piyasaya çıkan “Eyvah Gönül” albümünde İsmail Derker'le çalıştı. Sanatçının, Bilal Ercan'la beraber “Çifte Yürek” adlı halk müziği programı sunuculuğu da çalışmaları arasında bulunmaktadır.


‘HASTANEDEN ÇIKARSAM KONSER VERECEĞİM’ DEMİŞTİ

Nuray Hafiftaş ile 40 senelik dostlukları olduğunu ve onu kız kardeşi olarak gördüğünü belirten Müşerref Akay, Hafiftaş’ın kendisine “Eğer hastaneden sağlıklı bir şekilde çıkarsam, ilk yapacağım şey benim gibi hasta olan insanlara yardım konserleri vermek olacak. Annemi ve babamı çok özledim. Sahneyi, evimi, kedimi, köpeğimi çok özledim” dediğini anlattı.

HASTANE ODASINDAN GELEN SON FOTOĞRAFLAR

nurayfrrf_4_3_1518603751

HAFİFTAŞ’IN DOKTORUNDAN AÇIKLAMA

Uzun süre tedavi gören ünlü sanatçı Nuray Hafitaş bugün hayatını kaybetti. Pendik’teki özel hastanenin genel müdür yardımcısı Göksel Bahadır, “Maalesef Nuray Hanımı kaybettik. Biliyorsunuz uzun zamandır kalın bağırsak kanseri tedavisi görüyordu ama son günlerde giderek ağırlaştı. Yoğun bakıma aldık. Bugün de yapılan tüm müdahalelerle rağmen kendisini kaybettik. Hepimizin başı sağolsun” diye konuştu.

kubat-ic

YEŞİL GÖZLER KAPANDI

54 yaşında hayatını kaybeden Nuray Hafiftaş’ın ölümü ile ünlü dünyası yasa boğuldu. Ünlü türkücü Nur Ertürk yakın arkadaşı, can dostu için fotoğraf paylaşıp “Yeşil gözler kapandı. Bir yıldız kaydı. İki gün önce yeğeni Talip kardeşimden güzel haberlerini almıştım. Halk konserimden ona sevenlerinin dualarını sevgilerini yollayacağımı söylemiştim. Nuray da çok mutlu olmuştu. Tek amacı ailesi,  hayvanları olan, deli gibi çalışan müziğe aşık Nuray'ım, mekanın cennet, ruhun şad olsun” notunu düştü.

kubat-ic-2 Sanat dünyası yasta: 'Ne kimseyle dalaştın, ne kimse hakkında konuştun' İlginizi Çekebilir Sanat dünyası yasta: 'Ne kimseyle dalaştın, ne kimse hakkında konuştun'

 

Usta sanatçı Nuray Hafiftaş'a kanser teşhisi konuldu! Haberi duyan hastaneye koştu İlginizi Çekebilir Usta sanatçı Nuray Hafiftaş'a kanser teşhisi konuldu! Haberi duyan hastaneye koştu