Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nuray Hafiftaş kimdir? Nuray Hafiftaş’ın hastalığı ne ve sağlık durumu nasıl?
Nuray Hafiftaş kimdir? Nuray Hafiftaş’ın hastalığı ne ve sağlık durumu nasıl?
Nuray Hafiftaş kimdir? Geçtiğimiz günlerde hastalığıyla ilgili gelişmeler ortaya çıkan Nuray Hafiftaş ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Kanser tedavisi devam eden Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş'ın sağlık durumu nasıl? İşte ayrıntılar...
Magazin 16 Ocak 2018 - 13:45

Nuray Hafiftaş kimdir? Ünlü Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş’a, kolon kanseri ve karaciğer kanseri teşhisi konuldu. Temmuz ayında büyük bir ameliyat olan Nuray Hafiftaş, şu an karaciğer için kemoterapi tedavisi görüyor ve Nuray Hafiftaş kimdir sorusunun cevabı merak ediliyor.

Nuray Hafiftaş'ın sağlık durumu hakkında açıklama

NURAY HAFİFTAŞ KİMDİR?

1964 yılında Kars’ta doğan Nuray Hafiftaş, ilkokulu Taksim’de okudu. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuar Bölümü’nden mezun olduktan sonra, İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı. Aynı yıllarda İstanbul Radyosu’nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı. Şimdiye kadar 12 albüm çıkaran sanatçının 100’ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri bulunmaktadır. Bunlardan “Ayrılık Nikahı”, “Yalan Dünya” ve “İsyan Ediyorum”u Kibariye, “Hasret” ve “Gurbet “i ise İzzet Yıldızhan okudu. “Yerli Liz” diye tanınan Hafiftaş, Türk Halk Müziği’ni insanlara sevdiren sanatçılardan bir tanesidir. Müzikal anlamda olsun, kişiliği ile olsun profesyonel müzik hayatına atıldığı günden bu yana çizdiği çizgiden ödün vermeyen Nuray Hafiftaş, Prestij Müzik etiketiyle piyasaya çıkan “Eyvah Gönül” albümünde İsmail Derker’le çalıştı. Sanatçının, Bilal Ercan’la beraber “Çifte Yürek” adlı halk müziği programı sunuculuğu da çalışmaları arasında bulunmaktadır.