Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ten rengiyle Guinness rekorlar kitabına girdiği iddia edildi! Nyakim Gatwech kimdir?
Ten rengiyle Guinness rekorlar kitabına girdiği iddia edildi! Nyakim Gatwech kimdir?
Güney Sudanlı model Nyakim Gatwech, ten rengiyle Guinness rekorlar kitabına girdiği iddia edildi ancak ardından bunun yanlış olduğu ortaya çıktı. Güzellik kalıplarını kıran 24 yaşındaki model birçok insana da ilham kaynağı oluyor. Peki Nyakim Gatwech kimdir?
Magazin 25 Nisan 2020 - 16:21

Güney Sudanlı model Nyakim Gatwech, Guinness rekorlar kitabına göre “Dünya’nın En Siyah İnsanı” olarak seçildiği iddia edildi ancak doğrulama platformu teyit.org, haberin doğru olmadığını ortaya koydu. Nyakim Gatwech, Melanin adlı normalde deride, saçlarda, göz zarlarında, beynin bazı bölgelerinde, melanik denen bazı urlarda bulunan ve tirozin'in yükselmesiyle oluşan koyu renkli biyolojik pigment hastalığına yakalandığı biliniyor. İşte hayatı hakkında bilinmeyenler…

NYAKİM GATWETCH KİMDİR?

Nyakim Gatwech, 27 Ocak 1993 yılında dünyaya geldi. 27 yaşındaki moda ikonu, şu an Minneapolis, Minnesota’da yaşıyor.

Gatwech hem moda sektöründeki çeşitliliği, hem de dünyadaki siyahi haklarını temsil ediyor. Ona takılan ‘Karanlığın Kraliçesi’ lakabını da kabul ediyor.

Son güncelleme: 10:12 - 23.06.2020