‘Ozan Güven’den Deniz Bulutsuz’a şiddet’ haberinin gerçek hikayesi!

SÖZCÜ, ünlü oyuncu Ozan Güven'in sevgilisi Deniz Bulutsuz'a uyguladığı iddia edilen şiddetin tüm detaylarını ve şiddetin fotoğrafını, okuyucularına belgeleriyle özel haber olarak aktardı. Şiddetin boyutunu gösteren Deniz Bulutsuz’un kan çanağına dönmüş gözü ve kollarındaki morlukları gösteren fotoğraflar ülke gündemine bomba gibi düştü. İşte kadına şiddeti gösteren o fotoğrafın hikayesi...

‘Ozan Güven’den Deniz Bulutsuz’a şiddet’ haberinin gerçek hikayesi!

12 Haziran'da başlayıp 13 Haziran'a kadar devam eden Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz arasında yaşananları Türkiye SÖZCÜ'den öğrendi. Deniz Bulutsuz’un 1 Temmuz'da sosyal medya hesabından ‘Ozan Güven'den bir saat şiddet gördüm' açıklamasının ardından olayı araştıran muhabirimiz Hayati Arıgan savcılığın soruşturma dosyasındaki bilgilere ulaştı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na Ozan Güven’in ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘Hürriyetten yoksun bırakma’ ve ‘Hakaret’ suçlarından yargılanması isteyerek 18 Haziran'da şikayet dilekçesi veren Deniz Bulutsuz, dosyaya delil olarak yaşadığı şiddeti gösteren fotoğraflarını da sundu.

GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ

2 Temmuz’da “Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz kavgasının detaylarına Sözcü ulaştı! Abajurlu kavgada Ozan Güven'in evinden çıplak ayakla kaçış” başlığıyla özel haberi okuyucularımızla paylaştık.

Sadece SÖZCÜ’nün ulaştığı ve Deniz Bulutsuz’un şiddete uğradığını gösteren fotoğraflar, ülke gündemine bomba gibi düştü. Haberin detaylarında olayın nasıl başladığı, nasıl kavgaya dönüştüğü ve Deniz Bulutsuz'un çenesinin abajurla yaralanması, başının duvara vurulması, merdivenlerden yuvarlanması ve çıplak ayakla Ozan Güven'in evinden kaçması yer alıyordu. Haberimiz bir çok gazete ve sitede kaynak verilerek de kullanılmıştı.

KANAL D HABER: SÖZCÜ ULAŞTI

Kanal D Ana Haber 2 Temmuz'da verdiği haberinde ise “Bulutsuz'un sol gözündeki morlukla sağ gözündeki şiddet izleri de savcılık dosyasına girdi. O görüntülere de Sözcü Gazetesi'nden Hayati Arıgan ulaştı” şeklinde haberini verdi.

 

BÜYÜK SES GETİRDİ

 

Büyük ses getiren haberinin ardından, diğer medya kurumlarından da fotoğrafın kullanımı konusunda destek talebi aldık. Yankı uyandıran ‘kadına şiddet’ haberinin görsellerini, tarafımıza yapılan rica üzerine yazıişleri kararıyla bazı gazete ve haber siteleriyle de paylaştık. Arıgan’ın ulaştığı fotoğraf birçok yerde imzamızla yer aldı.

TARAFSIZ HABER ANLAYIŞI

Haberde tarafsızlığımızı koruyarak, Ozan Güven'in şikayet dilekçesini ve olayı anlatan ifadelerini de haberinde verdi. Haberde Deniz Bulutsuz’un şikayetinin ardından Ozan Güven de darp raporu aldığı ve kendisine komplo kurulduğu ifadeleri yer aldı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nda 22 Haziran‘da ifade verdikten sonra Bulutsuz hakkında ‘iftira’, ‘hakaret’, ‘tehdit’ ve ‘darp’ suçlarından şikayetçi olan Ozan Güven, ifadesinde ayrılmak istediği Deniz Bulutsuz'un oyununa geldiğini ileri sürmüştü.

DARP RAPORU HABERİ

3 Temmuz'da bu kez Deniz Bulutsuz'un İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğü’nden aldığı darp raporuna ulaşıldı. Raporu belgeli olarak yayımlayarak Bulutsuz'un vücudunun çeşitli yerlerinde onlarca çürük ve morluğa rastlandığını yazdık.

GÜVENLİK KAMERALARI SİLİNDİ

6 Temmuz'da yer alan özel haberimizde ünlü oyuncu Ozan Güven'in evinde olayın gerçekleştiği saatlerdeki kamera görüntülerinin silinmiş olduğu bilirkişi raporu yayımlandı.