O Ses Türkiye Birincileri şimdi ne yapıyor? İşte tüm sezonların birincileri…

Merakla takip edilen O Ses Türkiye birbirinden eğlenceli bölümlerle ekranlara gelmeye devam ediyor. Bu yıl jüri koltuğunda Yıldız Tilbe, Gökhan Özoğuz, Murat Boz ve Hadise oturuyor. O Ses Türkiye finalistleri birinci oldukları dönem isimlerinde sıkça bahsettirseler de şimdi unutuldular... Peki O Ses Türkiye birincileri şuan ne yapıyor? İşte cevabı...

O Ses Türkiye Birincileri şimdi ne yapıyor? İşte tüm sezonların birincileri…

O Ses Türkiye tüm hızıyla devam ediyor. Sevilen programın bu seneki jüri koltuğunda Yıldız Tilbe, Murat Boz, Gökhan ve Hakan kardeşler ve Hadise yer alıyor. Yıldız Tilbe'nin Sibel Can'ın yerine geldiği biliniyor. İlk sezonunda Gökhan'a eşlik eden ikizi Hakan bu yılın jürileri üyeleri arasında yer almıyor. O Ses Türkiye birincileri hakkında merak edilenler haberimizde…

Hadise, O Ses Türkiye jürisine Yıldız Tilbe'nin katılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Çok heyecanlıyız yine. Geçen yıl da Sibel Can geldiğinde çok heyecanlanmıştık. Şu an tabii ki bizi ne bekliyor bilmiyoruz çünkü daha önce hiç Yıldız Tilbe ile jüri koltuğunda oturmadım ama onu çok seviyorum ve onun ne kadar iyi kalpli bir insan olduğunu biliyorum. Bu da bana yeterli. En sevdiğim şarkısı ‘Delikanlım' inşallah birlikte bu sene O Ses Türkiye'de bu şarkıyı okuruz. Bu sene yine çok enteresan olacak. Yıldız deli, Gökhan deli, ben deli, Murat deli…”

o-ses

O Ses Türkiye finalistleri birinci oldukları dönem yıldızları parlamıştı. Ancak birinciler müzik piyasasında isimlerinden söz ettirmeyi pek başaramadılar.

O SES TÜRKİYE BİRİNCİLERİ (TÜM SEZONLAR)
Foto: Ekran görüntüsü

2012 BİRİNCİSİ OĞUZ BERKAY FİDAN

2012 yılında gerçekleşen ilk O Ses Türkiye'de Murat Boz, Hadise, Mustafa Sandal ve Hülya Avşar jüri üyeliği yapmıştı. O Ses Türkiye 1. sezon şampiyonu ise Oğuz Berkay Fidan olmuştu.

İlk sezonu Show TV'de yayınlanan O Ses Türkiye'de Hadise'nin yarışmacısı 4.'ncü, Murat Boz'un yarışmacısı Oğuz Berkay Fidan ise birinci olmuştu.

Yarışma ilk başladığında, O Ses Türkiye hem jüri kadrosunun gücü hem de yarışmanın ilk defa seyirciyle buluşması açısından oldukça dikkat çekti. İlk yarışmada, Murat Boz'un kurduğu ekipten Oğuz Berkay Fidan birinci olarak çıkmıştı.

Oğuz Berkay'ın müzik kariyerinin nasıl şekilleneceği uzun süre konuşuldu hatta Murat Boz'un onu piyasaya nasıl süreceği merakla bekleniyordu.

Ancak Oğuz Berkay aradan geçen yaklaşık 4 senenin ardından ancak “Beni Ellerden Sayma” adlı şarkısıyla adından söz ettirebildi.

Foto: Ekran Görüntüsü

2013 BİRİNCİSİ MUSTAFA BOZKURT

O Ses Türkiye 2.sezonunda jüri Murat Boz, Hadise, Mustafa Sandal ve Hülya Avşar'dan oluştu. Murat Boz ile Hülya Avşar'ın yarışmacıları birincilik adayı oldular. Ancak finalde Mustafa Sandal'ın yarışmacısı Mustafa Bozkurt şampiyon olmuştu.

İkinci sezonun birincisi Mustafa Sandal'ın ekibinden Mustafa Bozkurt oldu ve sesinin Ahmet Kaya'ya benzerliği dışında kendisinden pek de fazla söz edilmedi.

hasan-dogru-o-ses

2014 BİRİNCİSİ HASAN DOĞRU

O Ses Türkiye 3.sezonunda jüri değişikliğine gidilerek Mustafa Sandal ve Hülya Avşar'ın yerine Gökhan ile Ebru Gündeş gelmişti. 2014 yılındaki yarışmada jüri Murat Boz, Hadise, Gökhan ve Ebru Gündeş'ten oluşmuştu.

O Ses Türkiye 2014 finaline kalan 4 isim de Gökhan Özoğuz takımından çıkmıştı. Tüm dünya formatları arasında bir ilk olan bu gelişmeden sonra O Ses Türkiye 3.sezon şampiyonu Hasan Doğru olmuştu.

Üçüncü sezona geldiğimizde, O Ses Türkiye yarışmasının birincilik koltuğunda Gökhan Özoğuz'un ekibinden çıkan Hasan Doğru oturuyordu. Hasan Doğru, fiziğinden beklenmeyen bir performans sergileyerek uzun süre gündemde kalsa da müzik piyasasında üst sıralara tırmanamadı. Doğru geride bıraktığımız günlerde verdiği kilolarla gündeme gelmişti.

Foto: Bülten

2015 BİRİNCİSİ ELNUR HÜSEYNOV

Hadise, Gökhan, Ebru Gündeş, Mazhar Alanson-Özkan Uğur'dan oluşan jüri üyesi ile O Ses Türkiye 4.sezonunda şampiyon Ebru Gündeş'in takımından çıktı. Eşsiz sesi ve eğitimiyle daha yarışmanın ilk gününden dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Elnur Hüseynov O Ses Türkiye 2015 şampiyonu olmuştu.

O Ses Türkiye'nin Emre'den bir önceki kazananı yani dördüncü sezon birincisi, Ebru Gündeş'in takımından Elnur Hüseynov oldu. Sesi çok iyi olsa da Azeri asıllı Huseynov'un adını henüz duymayan o kadar çok kişi var ki… Huseynov ülkemizde adını pek duyurmasa da Azerbaycan'ı Eurovision'da temsil etti.

emre-sertkaya1

2016 BİRİNCİSİ EMRE SERTKAYA

O Ses Türkiye 5. sezonunda jüri Murat Boz, Hadise, Ebru Gündeş, Gökhan ve Hakan Özoğuz'dan oluşuyordu. Oldukça heyecanlı geçen bir sezona damgasını vuran O Ses Türkiye 2016 şampiyonu ise Gökhan ve Hakan'ın takımında yer alan Emre Sertkaya oldu.