Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
O Ses Türkiye şampiyonu Lütfiye Özipek kimdir? Lütfiye Özipek kaç yaşında ve nereli? İşte O Ses Türkiye birincisini performansı…
O Ses Türkiye şampiyonu Lütfiye Özipek kimdir? Lütfiye Özipek kaç yaşında ve nereli? İşte O Ses Türkiye birincisini performansı…
Ani bir kararla final kararı alan O Ses Türkiye şampiyonu belli oldu. Bu sezonun birincisi başarılı performansı ile Lütfiye Özipek oldu. Şampiyon Lütfiye Özipek kimdir, mesleği ne, kaç yaşında, nereli merak ediliyor. Gökhan Özoğuz'un takımında yer alan yarışmacı O Ses Türkiye'yi kazanan ilk yarışmacı oldu. Peki Lütfiye Özipek kimdir?
Magazin 6 Şubat 2018 - 11:11

O Ses Türkiye’de yılın şampiyonunun ilan edilmesi ile gözler Lütfiye Özipek’e çevrildi. Muhteşem performansları ile adım adım finale yükselen Lütfiye Özipek, SMS oylaması sonucu O Ses Türkiye’nin 2018 şampiyonu oldu. Lüfiye Özipek yarışmayı kazanan ilk yarışmacı oldu. Haberimizden Lütfiye Özipek’in hayat hikayesini öğrenebilirsiniz.

O SES TÜRKİYE FİNALİSTLERİ

O Ses Türkiye'de cumartesi akşamı finalistler belirlendi. Ünlü sanatçıların takımında yer alan yarışmacılar, tarzlarına en uygun parçaları seçerek halkın beğenisine sundu. SMS ile halk oylamasının ardından ise finale kalan isimler belirlendi. İşte, o isimler;

Murat'ın takımından Aydan Kahraman ve Nihat Mugil;

Yıldız Tilbe'nin takımından Ceren Düzova;

Gökhan'ın takımından Lütfiye Özipek ve Yener Bulut-Ümit Durak ikilisi;

Hadise'nin takımından ise Oğulcan Bolcan finale kalan isim oldu.

LÜTFİYE ÖZİPEK KİMDİR?

Lütfiye Özipek, 1990 yılında Kıbrıs’ta dünyaya gelmiştir. Müzikal kariyerine çok küçük yaşta piyano çalarak başlayan Özipek, o günden beri serüvenine devam ediyor.

Özipek, lise eğitimini Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamlamasının ardından, önce University Of Nicosia’da caz eğitimi, ardından İngiltere’de Pop Müzik ve Söz Yazarlığı Eğitimi alarak 2013’te mezun oldu.


Kıbrıs’ta verdiği konserlerinde pop, caz ve alternatif müziğe yer veren Özipek, Türkiye’de kendi söz ve bestelerinden oluşan albüm için çalışmalarını sürdürüyor.

Özipek, Kıbrıs’ta verdiği çeşitli konserler yanısıra vokal koçluğu yaparak, ülkede genç müzisyenlerin yetişmesine de yardımcı oluyor.