Öğrenciler davet etti, Ebru Yaşar kabul etti

Kendi adını taşıyan okulla eğitim seferberliğine dahil olan ünlü ses sanatçısı Ebru Yaşar Gülseven, mektubuyla ağladığı Beritan'la görüntülü konuştu.

Öğrenciler davet etti, Ebru Yaşar kabul etti

Kendi adını taşıyan okulla eğitim seferberliğine dahil olan ünlü ses sanatçısı Ebru Yaşar Gülseven, mektubuyla ağladığı Beritan’la görüntülü konuştu. Yaşar, öğrencilerin isteği üzerine inşaatı bitmek üzere olan okulun açılışına katılacağı sözünü verdi.

OKULUN AÇILIŞINA DAVET ETTİLER

Diyarbakırlı iş adamı Necat Gülseven ile evli olan ünlü ses sanatçısı Ebru Yaşar Gülseven, eşinin memleketinde okul yaptırmaya karar verdi. Yaklaşık bir buçuk yıl önce Necat Gülseven, Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Diyarbakır Valiliği arasında protokol imzalanmış, protokol imzalanmasının ardından 12 derslikli Ebru Yaşar Gülseven ve Necat Gülseven İlk-Ortokulu’nun yapımına başlanmıştı. Bu sürede Beritan Bülbül isimli 4. sınıf öğrencisi, Ebru Yaşar Gülseven’e yaptırdığı okul nedeniyle teşekkür mektubu göndermiş, Yaşar mektubu sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Aynı öğrenci bu sefer Yaşar ile görüntülü görüşerek okulun açılışına davet etti. Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak aracılığıyla sanatçıya ulaşan öğrencilerin davetini kırmayan Yaşar, okulun açılışına katılacağı sözünü verdi. 4 buçuk dönüm üzerine yaklaşık 6 ay önce temeli 12 derslikli okul yaklaşık 2 buçuk milyon liralık maliyetle önümüzdeki eğitim öğretim döneminde öğrencilerin hizmetine sunulacak.

OKULUN AÇILIŞINDA EBRU YAŞAR’LA ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYOR

Ebru Yaşar Gülseven’i teşekkür mektubuyla ağlatan 4. sınıf öğrencisi Beritan Bülbül, okulun açılışında Yaşar ile şarkı söylemek istediğini söyledi. Bülbül, “Normalde okulumuz çok uzakta olacaktı ama Ebru Yaşar abla buraya okul yaptı biz de bunun için çok sevindik, onlara çok teşekkür ediyoruz. Okul bittiğinde Ebru Yaşar’ın gelmesini bekleyeceğiz, sabırsızlıkla bekliyoruz. Ebru Yaşar ile görüntülü konuştuk en kısa zamanda burada olacağını söyledi. Açılışı şarkılarla yapacağını duyunca çok sevindim, belki beraber şarkı söyleriz” diye konuştu.

“İLK DEFA BİR SANATÇIYLA KONUŞTUM”

Hayatında ilk defa bir sanatçıyla konuştuğunu kaydeden 4. sınıf öğrencisi Meki Öztürk ise, “Ebru Yaşar abla, bizim evimizin yakınında uzaklara gitmeye mecbur kalmayacağımız bir okul yaptı. Onu çok seviyoruz ve buraya gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. İlk defa bir sanatçıyla konuştum” şeklinde konuştu.

(İHA)