Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Öğrencilerin Haluk Levent’ten Cem Karaca isteği
Öğrencilerin Haluk Levent’ten Cem Karaca isteği
Edirne'nin Uzunköprü ilçesine bağlı bir okulda mezuniyet töreninde Cem Karaca şarkısı ile sahne almak isteyen öğrencilerin bu isteği okul yönetimi tarafından reddedilince, öğrenciler sosyal medya üzerinden attıkları tweet ile Haluk Levent’ten yardım istedi. Konu ile ilgili bilgisi olmadığını belirten, İl Milli eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı ise okullarda Cem Karaca’ya karşı bir yasak söz konusu olmadığını söyledi.
Magazin 3 Mayıs 2019 - 15:18

Tamer YAVUZ / EDİRNE

Edirne'nin Uzunköprü İlçesine bağlı bir okulda yıl sonu düzenlenecek olan mezuniyet törenine öğrenciler çeşitli etkinliklerle hazırlanıyor. Etkinlikler kapsamında okul öğrencileri Cem Karaca'nın Ceviz Ağacı şarkısını seslendirmek istediler, fakat şarkı okul yönetiminden veto aldı.

YARDIM ÇAĞRISINDA BULUNDULAR

Çaresiz öğrencilerden birisi, Sosyal Medya üzerinden şarkıcı Haluk Levent'i etiketleyerek, “Haluk Abi Edirne Uzunköprü'de okulumuz mezuniyeti için sahne alacaktık. Şarkılardan biri de Cem Karaca- Ceviz Ağacı’idi. Fakat okul yönetimi bu şarkının söylenmesine izin vermemiş. Bu hem Cem Karaca'ya bir hakarettir, hem de ortadaki emeğe. Senden yardım bekliyoruz” diyerek yardım çağrısında bulundu.

ARPACI “BİR YASAK SÖZ KONUSU DEĞİL”

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, konu ile ilgili bilgisi olmadığını belirterek, “Okullarımızda Cem Karaca şarkılarına yönelik bir yasak söz konusu değildir. Rahmetli Sanatçımız Cem Karaca'yı bizlerde severek dinliyoruz. Neden izin verilmediğini bilemiyorum. Ama biz gereken yerlerle görüşmeyi sağlayacağız” dedi.