Sözcü Plus Giriş

Öğretmen dizisinde hangi oyuncular var? Öğretmen konusu nedir? İlk bölümüyle çok konuşuldu!

Yayın hayatına merhaba diyen Öğretmen dizisi ilk bölümüyle çok konuşuldu. Med-MF ortak yapımı olan dizinin oyuncu kadrosunda hangi isimlerin yer aldığı ve konusunun ne olduğu ilk bölümü izleyemeyenler tarafından merak ediliyor. Peki Öğretmen oyuncuları kimler? Öğretmen konusu nedir? İşte yeni dizi hakkındaki tüm detaylar...

Güncellenme: 19:30, 10/03/2020
Öğretmen dizisinde hangi oyuncular var? Öğretmen konusu nedir? İlk bölümüyle çok konuşuldu!

Öğretmen dizisi geçtiğimiz günlerde Fox ekranlarında ilk bölümüyle izyeyici karşısına çıkmış, özellikle sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girmişti. İlk bölümde öğretmenin öğrencileri rehin alma ve bomba patlatma anı tepki çekerken dizinin içeriği tartışmalara neden olmuştu. Peki Öğretmen dizisinde hangi oyuncular oynuyor? Öğretmen dizisinin konusu nedir?

ÖĞRETMEN DİZİSİ OYUNCU KADROSU

Dizinin başrollerini İlker Kaleli, Ceren Moray, Serhat Kılıç, Afra Saraçoğlu, Serkan Keskin ve Şerif Erol paylaşıyor. Dizide ayrıca Ramazan Mert Demir, Efekan Can, Elif Ceren Balıkçı, Ezgi Gör, Can Bartu Aslan, Hasan Şahintürk, Beran Soysal, Hakan Dinçkol, İsmail Karagöz, Cansın Şenel, Doğa Özüm, Bensu Uğur, Özgür Civelek, Göksü Melek Ulucan, Seyit Nizam Yılmaz, Burak Can Aras, Deniz Özgür, Ömer Furkan Eroğlan ve Metehan Parıltı gibi birbirinden yetenekli isimler de yer alıyor.

İLKER KALELİ

11 Mayıs 1984 doğumlu olan İlker Kaleli'nin tam adı İlker Kaan Kaleli'dir. İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi mezunudur. London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA) oyunculuk okulunda oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitim gördüğü süreçte ayrıca Şahika Tekand’a ait Stüdyo Oyuncuları topluluğunda oyunculuk dersleri almıştır.

Sırasıyla Son, Kayıp Şehir ve Kayıp isimli dizilerde oynadı. 2014 yılında Silsile adlı filmde yer aldı. 2015 yılından 2017 yılına kadar Poyraz Karayel dizisinde Poyraz Karayel karakterini canlandırdı. Şu sıralar Öğretmen dizisinin başrol karakteri Akif'i canlandırmaktadır.


CEREN MORAY

Ceren Moray, 5 Haziran 1985’te Diyarbakır'da memur bir ailenin tek çocuğu olarak doğdu. Aslen Diyarbakırlıdır. Doğumundan birkaç yıl sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a taşınan ve İstanbul'da büyüyen ünlü oyuncu, uzun süre Pera Güzel Sanatlar'da eğitim aldı. Ardından 2005 yılında Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümünü kazanmış ve 2009 yılında mezun olmuştur. Başrollerinde Levent Üzümcü ve Müjde Ar gibi isimlerin bulunduğu Serseri Aşıklar dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Ceren Moray, 2007-2010 yılları arasında yayınlanan Kavak Yelleri dizisinde “Su” karakterine hayat verdi ve tanınan bir yüz oldu.


SERHAT KILIÇ

Seksenler dizisinde Ergun Plak karakterine hayat veren Serhat Kılıç, pek çok tiyatro ve sinema filminde rol almış başarılı bir oyuncudur. 1994’te Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro bölümünü burslu olarak kazanan Serhat Kılıç, 1998 yılında buradan mezun oldu.

1992 senesinden 2001’e kadar aralıklarla radyo programcılığı yapan Serhat Kılıç 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Reji üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı.

2004-2005 yıllarında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak ders verdi. Serhat Kılıç'ın ilk profesyonel oyunu 1988'de Ankara Sanat Tiyatrosu'da rol aldığı Ariel Doffman’ın Kayıplar (Dullar) oyunudur.

1999-2000 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda çalışan Serhat Kılıç aynı yıl Diyarbakır Şehir Tiyatroları'nda sahne ve oyunculuk dersi verdi ve bu kurumda Barış Adası adlı oyunu yönetti. 2002 yılında mecburi hizmetini tamamlamak üzere Erzurum Devlet Tiyatrosu'na oyuncu olarak atandı.

2006 yılında Erzurum Devlet Tiyatrosundaki görevine devam ederken tiyatro ve televizyon çalışmalarını İstanbul’da da sürdürdü. İstanbul'da Tiyatro Dot, BKM gibi özel tiyatrolarda oynadı.

2008 yılında Devlet Tiyatroları'ndaki görevinden istifa ederek çalışmalarına İstanbul’da devam sürdürdü. 2009-2010 sezonunda “İntiharın Genel Provası” adlı oyun ile İstanbul Şehir Tiyatrosu'na katıldı. İntiharın Genel Provası adlı oyun 3 sezondur İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda kapalı gişe olarak sahnelenmeye devam etmektedir. 2012 yılı itibariyle Elif Neylan Levent ile birlikte Cats&Dogs adlı bir prodüksiyon şirketi kurmuştur.


AFRA SARAÇOĞLU

Afra Saraçoğlu, 2 Aralık 1997 yılında İstanbul'da doğmuştur. Eğitimine Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde devam eden Afra Saraçoğlu ilk oyunculuk deneyimini; başrollerini Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay'ın paylaştığı İkinci Şans filminin kadrosunda yer alarak yaşamıştır.

Şimdilerde FOX ekranlarında yayınlanmakta olan Öğretmen dizisi kadrosunda yer alan Afra Saraçoğlu 1.70 metre boyunda, 48 kilo ve Yay burcudur.


SERKAN KESKİN

Serkan Keskin, 25 Kasım 1977 tarihinde İzmit'te dünyaya gelmiştir. İzmit Şehir Tiyatrosu bünyesinde ve Akademi İstanbul’da tiyatro eğitimi alan Keskin, 2002 yılında kurulan Semaver Kumpanya’a katıldı. Uzun yıllar bu grupta oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı.

Serkan Keskin 2003’te yayınlanmaya başlayan Çaylak isimli dizi ile ilk kez kameralar karşısına geçti. Daha sonra çeşitli dizi ve filmlerde rol aldı. Özellikle, 2011 yılında yayınlanmaya başlayan Leyla ile Mecnun dizisinde canlandırdığı “İsmail Abi” karakteri ile fenomen oldu ve bu dizide göstermiş olduğu oyunculuk performansından dolayı 32. İsmail Dümbüllü ödülünü aldı. Oyuncu son olarak FOX ekranlarında yayınlanan Öğretmen dizisi kadrosunda yer almıştır.


ŞERİF EROL

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, senarist, seslendirme sanatçısı Şerif Erol, 8 Ekim 1963 yılında İzmir Karşıyaka'da dünyaya gelmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezundur. Şerif Erol, üniversite mezuniyeti sonrası bir yandan tiyatro çalışmalarında bulunurken bir yandan da Açık Radyo'da yayın yönetmenliği yaptı. Ayrıca radyo bünyesinde yayınlanan “Açık Gazete” isimli programı hazırlayıp sundu.

Bir dönem ATV ekranlarından yayınlanan “Bir İstanbul Masalı” isimli dizinin senaristliğini yaptı. Bunun yanı sıra Bilsak Tiyatro Atölyesi'nde sahne alarak tiyatro çalışmalarını devam ettirdi. 2012'de Bilgi Üniversitesi'nin sahne sanatları bölümünde akademisyenlik görevinde bulunarak öğrencilere oyunculuk ve diksiyon dersleri verdi.

2005 yılında ilk dizi senaryosu olan Hırsız Polis'i ve sonrasında 2007 yılında Bıçak Sırtı ile 2012 yılında Koyu Kırmızı dizilerinin senaryolarını yazmıştır. 2016 yılında sahnelenen Vanya, Sonya, Maşa ve Spike tiyatro oyununda gösterdiği performanstan dolayı 21. Afife Tiyatro Ödülleri'nden “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülünü almıştır.

İlginizi ÇekebilirBir genç kız, zorbalık, ve intihar! Öğretmen dizisi ilk bölümüyle dikkat çekti...Bir genç kız, zorbalık, ve intihar! Öğretmen dizisi ilk bölümüyle dikkat çekti...

 

İlginizi ÇekebilirÖğretmen 2. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! (Öğretmen dizisi 1. bölüm izle)Öğretmen 2. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! (Öğretmen dizisi 1. bölüm izle)