Ömür Gedik’ten Bülent Ersoy ve Hadise’ye kürk tepkisi

Bülent Ersoy ve Hadise'nin kürk giymesi hakkında yorumda bulunan şarkıcı Ömür Gedik, yaptığı açıklamayla konuyla ilgili olarak son derece sert bir tepki ortaya koydu.

Ömür Gedik’ten Bülent Ersoy ve Hadise’ye kürk tepkisi

Geçen hafta Hadise’nin, bu hafta ise Bülent Ersoy’un kürk giymesi, hayvanseverleri ayağa kaldırdı. Konuya ilişkin hayvansever kimliği ile tanınan Ömür Gedik’ten, çok sert açıklamalar geldi. Gedik, daha önce de böyle sorunların yaşandığını söyledi ve topluma mâl olmuş kişilerin neden böyle bir davranış sergilediklerini anlamadığını dile getirdi.

“TOPLUMA ÖRNEK OLMALILAR”

Gedik, Hadise ve Bülent Ersoy için “Çok ayıp ediyorlar. O videoları görerek, çekilen acıları bilerek, hala vicdanları nasıl sızlamıyor anlamıyorum. Bunlar topluma örnek olması gereken insanlar. Bunlar böyle yaparsa sokaktaki insanlar ne yapsın. Çok ayıplıyorum kendilerini. Kınıyorum, ayıplıyorum. Eğer reankarnasyon diye bir şey varsa umarım bir sonraki hayatlarında tilki veya tavşan olarak dünyaya gelsinler ve o acıların aynısını çeksinler.” dedi.

“HAYVANLAR ACI ÇEKİYOR”

Hayvanların canlı canlı derilerinin yüzüldüğünü ve eziyet edilerek lüks tüketime malzeme edildiğini belirten Gedik, hayvan hakları konusunu savunacağını belirtti. Gedik “Öyle bir işlem ki hayvanlar ömürleri boyunca acı çekiyor. Kesilip yenen diye bir şey var mı? Nasıl ki bir köpeğin kürkünü giymiyorsa tavşanınkini de tilkininkini de giymeyecek. Can bu, acı çekiyor. Bunun tilkisi, kurdu, köpeği yok. Bunlar can ve canları acıyor. Kötü ortamlarda, küçücük kafeslerde yetiştiriliyor, sonra da canlı canlı yüzülüyor. Artık bunun nesini tartışıyoruz bu devirde. Görgüsüzler yani” dedi.

Loading...