Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Önleyici estetik cerrahi için ideal zaman nedir?
Önleyici estetik cerrahi için ideal zaman nedir?
Günümüzde vücudumuzda oluşan kırışıklıklar her bir bireyin ciddi bir şekilde sorunu olmuş durumda. Estetik cerrah Hamidreza Samani, önleyici estetik cerrahi hakkında merak edilenleri açıkladı.
Magazin 21 Mart 2018 - 12:35

Önleyici estetik cerrahi her kadının ihtiyacı. Bu aralar çok da popüler. Kırışıklık olduktan sonra değil, daha kırışıklık problemi olmadan önlemini almanın yolu. Vücudumuzda oluşan deformiteler hiçbir zaman aniden ortaya çıkmaz. Estetik cerrah Hamidreza Samani “Bu hasarlar zaman içinde ve giderek etkisini arttıran ve çoğu zaman önüne geçilebilen değişikliklerden kaynaklanır” ifadelerini kullandı . Bunu anlamak için en iyi örneğin terk edilmiş binalar olduğunu söylüyor. Cerrah “Temiz ve bakımlı binalar yıllar geçse de düzenli temizlik ve bakımları yapıldığı için ilk günden çok farkları olmaz ama terk edilmiş bir yeni bina bile kısa süre içinde bir harabeye dönüşür”

Hamidreza Samani vücudumuzu  yılların ve yaşam şartlarının verdiği zararlardan korumanın yöntemi olarak önleyici estetik cerrahi olduğunu ifade ediyor.

Önleyici estetik cerrahi nedir?

Hamidreza Samani “Önleyici estetik cerrahi aslında yaşın ve sağlıksız yaşam şartlarının oluşturduğu vücut deformitelerine karşı önleyici estetik girişimlerdir. Bu önlemler yaşlanmanın veya sağlıksız yaşamın oluşturacağı deformitelere karşı uygulanan müdahalelerdir. Bu uygulamalar tamamen kişiye özel planlanan ve mevcut hasarlar veya oluşmakta olanlara karşı uygulanması gereken tedavi planıdır. Bu planlar tüm vücuda yönelik alternatif tedavi seçenekleri olan ve ihtiyaca göre aşamalı uygulanan stratejilerdir. En önemli örneklerden biri cildin kalitesini ve bütünlüğünü korumak amacıyla yapılan önleyici botoks enjeksiyonudur.

Mimiklerimiz nedeni ile cildimizin belli bölgelerinde katlanmalar oluşur. Yaşın ilerlemesi ve cildin esnekliğinin azalması ile birlikte bu katlantılar kalıcı bir çizgi haline gelir. Bunu önlemek için bu problemin kalıcı olmasından önce mimiklerin en yoğun olduğu bölgeye botoks enjeksiyonu yapılmalı. Bir diğer örnek bölgesel kiloların artışından meydana gelen sellülittir. Bu bölgesel yağlanmalara zamanında doğru müdahale yapılırsa cildin kalitesi bozulmaz. Bunun gibi vücudun her bölgesi için örnek verebiliriz”

HAMİDREZA SAMANİ: “İDEAL ANALİZ YAŞI 25”

Hangi yaştan itibaren önleyici estetik cerrahi idealdir sorusu da kadınların sıkça cevap aradığı bir soru. “Önleyici estetik cerrahi tamamen kişiye özel planlanır ve detaylı bir yüz ve vücut analizinden sonra yapılması gereken uygulamaların sırası ve zamanı belirlenir” Samani, “Her uygulama hastanın ihtiyacına göre yapıldığı için bir genel zaman tablosu çizmek doğru olmaz. Örneğin bir hastada göz çevresi botoks uygulamasına 26 yaşında gerek duyulurken bir diğer hastada bu yaş 30 olabilir. Onun için tedavi planı açısından bir deadline verilemez. Ama kesin bir şey var o da 25 yaş önleyici estetik cerrahi analizi için ideal bir zamandır.”

ÖNLEYİCİ ESTETİK CERRAHİ NASIL BİR YOL İZLİYOR

Estetik cerrah Hamidreza Samani: Hastanın ilk başvurusunda yüz ve tüm vücut analizi (bölgeler hastanın isteğine bağlı analiz edilir) yapılıp gereken kayıtlar oluşturulur. Hastanın mevcut durumuna göre başvuru anındaki ihtiyacı olan tedavi uygulanır. Belirli aralıklarla hasta yeniden değerlendirilip veriler eski kayıtlarla karşılaştırılır. Ortaya çıkan olumsuz değişiklikler için çözümler belirlenip hastanın onayından sonra uygulamaya geçilir. Belirlenen çözümlerde her zaman öncelik cerrahi dışı uygulamalara verilir çünkü bu prensibin temeli cerrahi müdahalelere ihtiyacın önüne geçmektir. Bunun için ne kadar erken bu programa başlanırsa o kadar bu konuda başarı elde edilir.

Etiketler