Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Orhan Baba gün sayıyor!
Orhan Baba gün sayıyor!
Orhan Gencebay'dan hayranlarına müjde geldi. Usta sanatçı 10 gün sonra yeni albümü için stüdyoya gireceğini açıkladı
Magazin 22 Şubat 2017 - 21:50

Usta sanatçı Orhan Gencebay, önceki akşam Beyoğlu Pera Palace Hotel'de düzenlenen bir etkinliğe katıldı. 5 saat sonra hayat arkadaşı Sevim Emre ile birlikte Hotel'den ayrılan Gencebay gazetecilerin sorularını yanıtladı.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

AÇ SEFİL SANATÇILAR VAR

Uzun süredir çıkarmayı planladığı yeni albüm çalışmaları için 10 gün içinde stüdyoya gireceğini müjdeleyen Gencebay, albümün gecikme nedenini telif haklarına bağladı. Son aylarda telif hakları konusuna yoğunlaştıklarını açıklayan Gencebay, “Telif konuları sanatla ilgili çok önemli bir konu. Eğer halledemezsek sanatımızı öldürürüz. Ben albümü çıkarırım. Zar kâr gözetmiyorum. On binlerce sanatçı aç ve sefil durumda. Albüm yapılamıyor. Üretim durma safhasında. Aylardan beri bunun üzerinde çalışıyoru” dedi.

SİNEMA FİLMİ ÇEKMEK İSTİYOR

Gencebay, albümde 10-12 şarkıya yer vereceğini belirtti. Tekrardan sinema filmi ile ekranlara dönmek istediğini de sözlerine ekleyen Gencebay, “Şuan ki meşguliyetlerim ona izin vermiyor” dedi.