Sözcü Plus Giriş

Oscar 2017ödül töreni ne zaman? Oscar nasıl canlı izlenebilecek?

2017 Oscar ödül töreni için nefesler tuduldu. Peki OScar heyecanı ne zaman yaşanacak ve Türkiye'de kırmızı halı ile ödül töreni nasıl canlı izlenebilecek?

Güncellenme: 17:54, 25/02/2017
Oscar 2017ödül töreni ne zaman? Oscar nasıl canlı izlenebilecek?

ABD’de Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından düzenlenen ve Oscar olarak anılan ödül töreni her sene sineme sektöründe pek çok dalda oyunculara, yönetmenlere, tasarımcılara, yazarlara ödüller veriyor. 1929 yılında başlayan ve bu sene 89.su düzenlenecek olan Oscar ödül töreni; konukların ve adayların ödül töreninin düzenlendiği salona gelişinin gösterildiği kırmızı halı bölümü, açılışı ve ödlüllerin dağıtılması olmak üzere tüm dünyada izlenecek. Peki Oscar 2017 ne zaman yapılacak ve Türkiye’de nasıl canlı izlenecek.

OSCAR 2017 ÖDÜL TÖRENİ NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

Oscar ödülleri programı 26 Şubat gecesini 27 Şubat’a bağlayan gece gece yarısı başlayacak yani 27 Şubat sabahı bitecek. Kırmızı Halı Geçiş Töreni Türkiye saatiyle 01.00’de, Kırmızı Halı saat 03.00’te ödül töreni ise 04.30’da başlayacak. Yani Oscar törenini canlı izlemek istiyorsanız uykusuz bir geceye hazır olun. Hele ertesi gün yani Pazartesi işe gidecekseniz tören sabaha kadar süreceği için işe hiç uyumadan gitmeyi göze almanız gerekiyor.

OSCAR TÖRENİ NASIL CANLI İZLENİR?

Türkiye’de 89. Oscar ödül töreni Digitürk tarafından ekrana getirilecek. Digitürk üyeleri töreni televizyondan canlı olarak izleyebileceksiniz. Digitürk üyesi değilseniz Oscar ödül törenini internetten izlemeniz mümkün. digiturk.com.tr/oscar-canlı-ilze internet adresinden Digitürk’ün Oscar özel programlarını, kırmızı halı serenomisi ve ödül törenini canlı izleyebilirsiniz. İşte Digitürk’ün Oscar ödül töreni programı:

Oscar Gecesi Özel Programı 00.00
Kırmızı Halı GEçiş Töreni 01.00
Kırmızı Halı 03.00
89. Oscar Ödül Töreni: 04.30