Oteli mühürlenen işletmeciden Turan ailesinin şirketine 2 milyon liralık tazminat talebi

İki sene önce Arda Turan ve kardeşine ait inşaat firmasının kazı çalışmaları yaptığı sırada çevrede bulunan binalar hasar görmüş bir otel de mühürlenmişti. Otelin işletmecisi, Turan kardeşlerin inşaat şirketi hakkında tazminat talebinde bulundu.

Oteli mühürlenen işletmeciden Turan ailesinin şirketine 2 milyon liralık tazminat talebi

Sütlüce’de  2 sene önce futbolcu Arda Turan’ın kardeşi Okan Turan’a ait AOT Yapı İnşaat Turizm A.Ş.’nin yaptırdığı otel inşaatının temel açma çalışması sırasında, istinat duvarının çökmesi sonucu, 4 katlı Ertürk Apartmanı ile toplam 7 komşu binada hasar meydana gelmiş, inşaatın yanında bulunan bir otel de riskli olduğu gerekçesiyle mühürlenmişti.

Mühürlenen otelin işletmecisi Şükran Aral’ın avukatı Fırat Söylemez,  şirketin  yüzde yüz kusurlu bulunduğunu, mağduriyetin giderilmesi için 2 milyon liralık tazminat talebinde bulunduklarını belirterek, şunları söyledi:

“KAR KAYBI VE ZARARLARIMIZ VAR”

“Biz bir otelin işletmecisi olarak kiracı sıfatıyla yapılmış kontrattaki bedelleri, içeride çalışanların maaşlarını, sigortalarını bu süreçte ödemek zorunda kaldık. Otel, Arda ve Okan Turan’ın sahibi olduğu firmanın burada yaptığı kazı çalışmaları sırasında istinat duvarının çökmesi sonucunda mühürlendi. Mahrum kalınan bir kar kaybı ve zararlarımız var.

“BİLİRKİŞİ RAPORLARI MEVCUT”

Arda ve Okan Turan, Ertürk binası sahiplerine sorumluluğun bizlere ait olduğu ve hataları olmadığını dile getirdi. Teknik bilirkişi raporuna göre burada ikinci sınıf işçilik, mühendislik çalışmaları olduğu, gerekli izinlerin alınmadığı belirlendi. Yüzde yüz Arda ve Okan Turan’ın firmasının sorumlu olduğu kayıt altına alındı ve mahkeme dosyasına sunuldu.

Biz de dosyamızı hazırladık ve ihtar çektik. 2 milyon liralık talepte bulunduk. Üç gün de süre tanıdık. Tazminatın yanı sıra ceza ve soruşturma boyutu var. İmar mevzuatına aykırılık nedeniyle Ertürk binasının sahipleri tarafından başlatılan 1 yıldan 5 yıla kadar hapis istemi talebiyle açılan ve devam eden bir soruşturma var”

ZARARIMIZ ÖDENMEZSE MAHKEME YOLUNA GİDECEĞİZ

Avukatı vasıtasıyla şirkete  ihtarname gönderen Şükran  Aral, üç gün içerisinde talep edilen miktarın ödenmemesinin ardından mahkeme yoluna gideceğini söyledi.  İki yıl önce büyük hayallerle Sütlüce’de otel işletmeciliğine başladığını söyleyen Şükran Aral, “Burası benim bütün hayallerimin başladığı ama bütün hayatımın da mahvolduğu bir yer. Arda Turan tarafından yaptırılan  kazı çalışmasından dolayı istinat duvarları çöktü ve bizim yaptığımız projeye vurdu. Belediye sorgusuz sualsiz otelimiz mühürledi. Süresiz mühürlendi burası. Oteli kapattıktan sonra yaşadığım süreç korkunçtu” dedi. (DHA)

FOTO:DHA

Beyoğlu'ndaki 'çöktüren inşaat' Arda Turan'ın çıktı İlginizi Çekebilir Beyoğlu'ndaki 'çöktüren inşaat' Arda Turan'ın çıktı
Loading...