Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Öykü Gürman kimdir, kaç yaşındadır? İşte Sen Anlat Karadeniz’in Asiyesi hakkında merak edilenler…
Öykü Gürman kimdir, kaç yaşındadır? İşte Sen Anlat Karadeniz’in Asiyesi hakkında merak edilenler…
Öykü Gürman kardeşi Berk Gürman ile söyledikleri Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısı ile ünlenmiştir. Daha sonra müzik çalışmalarına devam eden Öykü Gürman şuanda ilk oyunculuk deneyimi olan Sen Anlat Karadeniz dizisinde Asiye karakterini canlandırıyor. İşte Öykü Gürman ile ilgili merak edilenler...
Magazin 5 Şubat 2019 - 21:24

Öykü Gürman kimdir, kaç yaşındadır? Okuyucular Google’dan araştırmalarını sürdürüyor. Öykü Gürman, 4 Ağustos 1982, İstanbul’da doğmuştur. Türk pop ve flamenco şarkıcısıdır. 2007 yılında ikiz kardeşi Berk ile Öykü ve Berk adlı grubu kurmuşlardır. Grup, 2010 yılında sona ermiştir.Akdeniz ve Arap müziğini harmanlayarak müzik yapan sanatçıdır.

Video paylaşım sitesi YouTube’a ikiz kardeşi Berk ile birlikte yükledikleri videoda seslendirdikleri “Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısı ile tanınmışlardır. Bu video Mayıs 2008 itibarı ile 10 milyon 800 bin kez izlenmiş[kaynak belirtilmeli], albüm yaptıktan sonra çektikleri klipleri de 6 milyon 850 bin kez izlenmiştir. Ancak videoları Ağustos 2008’de kaldırılmıştır.

İlk albümleri olan Kısmet’te toplam 10 şarkı vardır. Berk’in imzasını taşıyan şarkıların yanı sıra türküleri de flamenco ile birlikte harmanlayıp albüme koymuşlardır. Bu çıkışlarının ardından TRT1 ekranlarında “Boyalı Direk” adlı müzik ve sohbet programının sunuculuğunu üstlenmişlerdir.

2010 yılında Öykü ve Berk grubunu sonlandırmış, iki kardeşte yollarına tek devam etme kararı almışlardır. 4 Ağustos 2015 tarihinde Yavuz Bingöl ile evlenen Öykü Gürman, 15 Nisan 2016 tarihinde boşanmıştır.