Sözcü Plus Giriş

Öykü Serter, Naim Süleymanoğlu ile çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı

Sunucu Öykü Serter, hayatını kaybeden Milli Haltercimiz Naim Süleymanoğlu'nun ardından son derece duygusal ve dikkat çekici bir paylaşımda bulundu.

null
Güncellenme: 12:48, 19/11/2017
Öykü Serter, Naim Süleymanoğlu ile çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı

28 Eylül'den bu yana tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Türk sporunun efsane ismi Naim Süleymanoğlu (50) son yolculuğuna uğurlanırken, ünlü isimler de sosyal medya hesaplarından Türk sporu için son derece önemli bir figür olan Naim Süleymanoğlu’yla ilgili paylaşımlarda bulunuyor. Hiç şüphesiz bu paylaşımlar arasında belki de en orijinallerden birini sunucu Öykü Serter yaptı. Yıllar önce henüz bir çocukken Naim Süleymanoğlu ile fotoğraf çektirme şansı yakalayan Serter, bu önemli kareyi yıllar sonra Süleymanoğlu’nu son yolculuğuna uğradığımız gün, son derece duygusal satırlarla paylaştı. İşte Öykü Serter’in o satırları:

oyku-serter-sli“Küçük, heyecanlı, azimli sporculardık. Yüzme yarışları sırasında havuzun kafeteryasında bir masada çay içerken karşımızda görünce şaşırdık haliyle…Tabi o zamanlar “Bir fotograf çektirebilir miyiz?” kolay kolay sorulabilir bir soru değildi. Bir cesaretli çıkmıştı aramızdan neyse ki toplaşıverdik etrafına… O anı ölümsüzleştiren de annem… Sene büyük ihtimal 1988… Dünyayı yerinden oynatıp, bayrağımızı başarılarıyla dalgalandırmadan önce… Bu milletin gururu oldun şampiyon… Halter tarihinin unutulmaz efsanesi, mekanın cennet olsun Naim Süleymanoğlu… (Konsantre olurken üfledigin alnindaki saçlarin; zihni hedefe kilitleme ani… Hiç çıkmayacak aklımdan…Kim bilir kaç sporcunun hafızasına kararlılığın fotoğrafını bıraktın)”