Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oyuncu Canan Alkan “Paramı çekip, kahve içtim, sonra…”
Oyuncu Canan Alkan “Paramı çekip, kahve içtim, sonra…”
Yönetmen Hamdi Alkan'ın eski eşi oyuncu Canan Alkan'ın, hesabındaki parayı çektikten sonra arkadaşının evine gittiği ve burada içeceğine ilaç atılarak parası çalındığı iddiası üzerine arkadaşının da aralarında olduğu 4 kişi hakim karşısına çıktı. Bankadan çektiği paralarla arkadaşının ofisine gittiğini anlatan Alkan, “İçtiğim kahvede acıbadem tadı vardı. Sonra kendimi iyi hissetmedim” dedi.
Sevgim Begüm YAVUZ
Magazin 26 Aralık 2018 - 12:09

Yönetmen Hamdi Alkan'ın eski eşi oyuncu Canan Alkan'ın, hesabındaki parayı çektikten sonra arkadaşının evine gittiği ve burada içeceğine ilaç atılarak 182 bin 76 dolarının çalındığı iddiası üzerine arkadaşının da aralarında olduğu 4 kişi ilk kez hakim karşısına çıktı. Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Ayşe Ceylan ve Barış Elma cezaevinden getirilirken, tutuksuz sanıklar Burcu Sarak ve Ali Erdem ile müşteki Canan Alkan ve taraf avukatları da hazır bulundu.

“CANAN ALKAN YANIMDA ÇALIŞIYORDU”

Sanık Ayşe Ceylan sanıklardan Barış Elma'nın alkol kullandığı dönemde şoförü olduğunu, Burcu Sarak'ın ise asistanlığını yaptığını belirterek, şöyle konuştu; “Canan Alkan'ı iki yıldır tanıyorum. Olaydan yaklaşık 1 ay kadar önce benim firmamda sigorta temsilcisi olarak çalışmaya başlamıştı. Kendisi asgari ücret ve satışa göre prim alıyordu. Canan hanıma hap içirilmesi şeklindeki suçlamayı kesinlikle kabul etmiyorum. Cüzdanımdan çıkan hap ağrı kesicidir. Canan hanım ofisime geldiğinde kendisinin iyi olmadığını ifade etmesi üzerine ısrarla kendisini hastaneye götürme teklifim kabul edilmedi. Kızının kendisini bu şekilde görmesini istememesi nedeniyle evime gelmesinde herhangi bir sakınca görmedim. Canan hanımın önce ofisime uğrayıp sonra da evime geldiği gün ve akşamında müştekide herhangi bir çanta görmedim. Evime girerken çantasının olmadığını hatırlıyorum”

“KAHVEDE ACIBADEM TADI VARDI”

Çalınan paranın kendisinin 20-30 senelik birikimi olduğunu söyleyen Canan Alkan, “Sanık Ayşe Ceylan bana tanıştığımız günden itibaren normalin üzerinde sevgi dolu yaklaştı. Bazı akşamlar buluştuk, dertleştik. Seçimlerden 1 ay önce güncel ortamda konuşulan bazı ekonomik durumlar nedeniyle paramın daha güvende olmasını istedim. Parayı Citi Bank'a yatırmam önerisinde bulundu. EFT ücreti fazla olmasından dolayı bankadan çekerek yatırmamı söyledi. Parayı çektim, çektiğim parayı bez bir torbanın içerisinde çalınmış çantanın içerisine koydum. Olay günü Ayşe Ceylan'ın ofisine ilk kez gittim. Çantam ile ofise gittim. İçtiğim kahvede acıbadem tadı vardı. Sonra kendimi iyi hissetmemeye başladım. Kendisi ‘Bana gidelim' diye teklifte bulundu. Ayşe Ceylan'ın aracıyla gittik. Çanta bütün akşam salonda oturduğumuz yerdeydi” ifadelerini kullandı.

SABAH UYANDIK ‘SOYULDUK' DEDİ

Yatmaya çıkarken çantayı yanına aldığını ve dolaba koyduğunu anlatan Alkan, “Sabah dolabı açtığımda çantanın olmadığını fark ettim. Aşağı indim, çantanın olmadığını söyledim. O da bana, ‘Soyulduk, yüzüğüm ve cüzdanım yok' dedi. Beraber gidip ifade verdik. Polisin daha sonra bulduğu para, benim bankadan çektiğim paradır. Ben sanıktan şüphelenmediğim için çantanın çalındığını öğrendiğim an sanığın bu eylemi yaptığı konusunda bir şüpheye de kapılmadım” dedi.
Mahkeme, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. ü