Oyuncu Jean Hale hayatını kaybetti

Bir döneme damgasını vuran 'Batman' dizisiyle adından söz ettiren, sinemaya 1991'de 'Lies Before Kisses' filmiyle veda eden oyuncu Jean Hale 82 yaşında hayatını kaybetti.

Oyuncu Jean Hale hayatını kaybetti

Oyuncu Jean Hale, Santa Monica’da yaşamını yitirdi. 82 yaşındaki Hale’in ailesi tarafından yapılan açıklamada oyuncunun doğal nedenlerden öldüğü belirtildi.

Jean Hale, 1960’lı yıllarda ekranlarda büyük ses getiren ‘Batman’ dizisinde ‘Çılgın Şapkacı’nın suç ortağı ‘Polly’ karakterini canlandırmış ve ‘Batman’e karşı mücadele etmişti.

JEAN HALE KİMDİR?

1960 ve 70’lerde 60’ın üzerinde sinema filmi ve dizide rol alan Hale, kariyerine model olarak başladı. Daha sonra New York’ta Fifth Avenue’de yürürken sinema yapımcıları tarafından keşfedilen Hale, ilk defa 1963’te ‘Violent Midnight’ta oynadı. Hale, James Coburn ile rol aldığı ‘In Like Flint’ filmiyle de dünya çapında tanınmaya başladı.

‘Batman’ dizisiyle televizyona geçen Hale, aralarında ‘Wild Wild West’, ‘Perry Mason’, ‘Bonanza’, ‘The Fugitive’, ‘My Favorite Martian’, ‘The Alfred Hitchcock Hour’, ‘Hawaii Five-O’ ve ‘Mod Squad’ gibi dizilerde birçok dizide yer aldı.

‘Oscar’, ‘The St Valentine’s Day Massacre’ ve ‘Taggart’ adlı sinema filmlerinde de yer alan oyuncu, sinemaya 1991’de ‘Lies Before Kisses’ filmiyle veda etti.