Sözcü Plus Giriş

Oyuncu Şeyma Korkmaz kız kardeşini bıçaklayan zanlıya saldırdı

Şeyma Korkmaz, kızkardeşini yaralayan zanlıya adliye önünde saldırdı, polis oyuncu Korkmaz'ı güçlükle durdurdu.

Güncellenme: 09:23, 21/06/2016
Oyuncu Şeyma Korkmaz kız kardeşini bıçaklayan zanlıya saldırdı

Eskişehir’de eski sevgilisi 36 yaşındaki T.K.'yı sokakta bıçakla yaraladıktan sonra kendini de bıçaklayan 33 yaşındaki Fatih S., tedavisinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Adliye önünde T.K.’nın dizi oyuncusu kız kardeşi Şeyma Korkmaz, zanlıya saldırdı. Polisler genç kadın ve babasını güçlükle durdurdu. 2011 yılında yayınlanan Hayata Beş Kala dizisinde Yağmur karakteriyle kariyerine başlayan Şeyma Korkmaz, aynı yıl yayına giren Beni Affet adlı dizide Feride karakteriyle adını duyurmuştu. Son olarak kardeşinin yaralanması ile gündeme geldi. Vişnelik Mahallesi Park Sokak 'ta geçen Cuma günü meydana gelen olayda, bir fabrikada seramik mühendisi olarak çalışan Fatih S., bir süre ilişki yaşadıktan sonra kendisinden ayrılan, aynı iş yerinde desinatör olarak çalışan T.K.'yı bıçakla çeşitli yerlerinden yaralayıp kaçtı. Olayın ardından Fatih S. aynı bıçak ile kendisini öldürmeye çalıştı. Polisler tarafından araç içerisinde bulunan Fatih S. ambulansla Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

seyma-korkmaz-ic

ŞÜPHELİYE SALDIRDI

Bu sabah taburcu olan zanlı sorgulamasının ardından adliyeye sevk edilirken yaraladığı T.K ‘nın kardeşi olan Şeyma Korkmaz ile karşılaştı. Adliye önünde T.K. 'nın babası şüpheli Fatih S. 'ya saldırdı. Polisler babayı uzaklaştırırken, bu kez T.K. 'nın dizi oyuncusu kız kardeşi Şeyma Korkmaz şüpheliye saldırdı. Şeyma Korkmaz’ı araya giren polisler şüphelinin yanından uzaklaştırdı. Şüpheli Fatih S. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Eskişehir H Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

ŞEYMA KORKMAZ KİMDİR?

1988 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen Şeyma Korkmaz, ailesinin 3. çocuğu olarak dünyaya geldi. İlköğretim eğitimini Eskişehir 'de bitirdi. 2000 yılında Çanakkale 'ye yerleşti ve üniversite dahil geri kalan 11 yıllık eğitim hayatını Çanakkale 'de tamamladı. Liseyi Çanakkale Güzel Sanatlar Lisesinde Resim Bölümünde okudu. Üniversiteyi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliğini bitirdi. Okul yıllarında Volkan Sezai SUDA ile birlikte çalıştı, fotomodellik yaptı. 2011 yılında yayınlanan Hayata Beş Kala dizisi ile adını duyuran Şeyma Korkmaz ardından aynı yıl ekranlara gelen Beni Affet dizisi ile kariyerine devam etti. Bu dizide canlandırdığı Feride karakteri ile oldukça beğeni toplamıştı. Ayrıca oyuncu Öyle ya da Böyle isimli bir de sinema filminde rol almıştır.

Yayınlanma Tarihi:09:18,