Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oyunculuk her şey olabilme şansı sağlıyor
Oyunculuk her şey olabilme şansı sağlıyor
‘Güneşin Kızları’ dizisinde canlandırdığı Savaş karakteriyle genç kızların ilgi odağı olan Berk Atan, şimdi de ‘Dayan Yüreğim’ dizisindeki performansıyla göz dolduruyor.
Hale Ceylan BARLAS
Magazin 14 Nisan 2017 - 02:31

‘Güneşin Kızları' dizisinde canlandırdığı Savaş karakteriyle genç kızların ilgi odağı olan Berk Atan, şimdi de ‘Dayan Yüreğim' dizisindeki performansıyla göz dolduruyor. 2012 Best Model birincisi seçildikten sonra oyunculuğa atım atan ve geniş bir hayran kitlesine sahip olan Atan ile samimi bir röportaj gerçekleştirdik.

– Başta babanız Metin Atan olmak üzere futbolcu bir ailenin oğlusunuz. Nasıl oldu da sporcu bir aileden model ve oyuncu çıktı?
Ailemde profesyonel olarak futbol oynayan çok insan var. Fakat oyunculuk çocukluk hayalimdi. Hayat da bu yola girmem için karşıma güzel fırsatlar çıkardı. Ayrıca oyuncu olarak hem futbolcu hem doktor, kısacası tüm meslek çalışanlarını canlandırabilirim. Bu açıdan da oyunculuk insana her şeyi olabilme şansı sağlıyor…
– Meslek seçimi konusunda ailenizden tepki aldınız mı?
Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü'nde okuyorum. Başarılı olmak için her şeyi yapacağım. Oyunculuğun zor bir meslek olduğunu düşünüyorum. Ailem bana her konuda daima destek oluyor.

15

Romantiklik derecem…

– ‘Dayan Yüreğim'deki canlandırdığınız Atıf karakterinin Seray karakteriyle yaşadığı ilişkinin çok sayıda fanı var. Bu konuda neler düşünüyorsunuz?
Atıf ve Seray güzel bir enerji yakaladı. Bir izleyici olarak ben de bu ilişkiye inanıyorum.
– Peki siz özel hayatınızda romantik biri misiniz?
Romantiklik derecem, yaşadığım ilişkinin enerjisi ve karşılıklı duygulara bağlı olarak değişim gösterir…

14

Samimiyet ve iyi niyet önemli…

– Bir kadının ilk olarak hangi özelliklerine dikkat edersiniz?
Samimiyet ve iyi niyet çok önemli.
– Politik gündemle aranız nasıl?
Akranlarımın politikayla ilgisiz olduklarını düşünmüyorum. Hele ki bu sosyal medya çağında gündemden haberdar olmamak mümkün değil. Konuşma biçimimiz bizden önceki jenerasyonlarla farklılık gösteriyor olabilir ama bu durum politikaya ilgisiz olduğumuzu göstermez.

13

Biraz da moda…

– Modayla ne kadar ilgilisiniz?
Sıkı bir takipçisi değilim. Klasik olacak ama benim için moda kendime yakışanı giymektir.
– Tarzınızı nasıl tanımlıyorsunuz?
Tarzım günlük ruh halime göre değişiyor. Genellikle rahat bir tarzım var.
– Alışveriş yapmayı sever misiniz?
İhtiyacım doğrultusunda alışveriş yapmayı severim.