Özge Ulusoy kimdir, kaç yaşında, Arda Turan’la sevgili mi?

Arda Turan hakkındaki iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Barcelona'da forma giyen yıldız futbolcu Aslıhan Doğan'la ayrılığı sonrası gönlünü Özge Ulusoy'a kaptırdığı iddia edildi. Peki Arda Turan'ın yeni sevgilisi olduğu iddia edilen Özge Ulusoy kimdir, kaç yaşında, Arda Turan'la sevgili mi?

Özge Ulusoy kimdir, kaç yaşında, Arda Turan’la sevgili mi?

Barcelona’da forma giyen milli futbolcu Arda Turan’ın sabah saatlerinde Aslıhan Doğan’la ilişkilerini sonlandırdıklarını açıklamasının ardından adı Özge Ulusoy’la anılmaya başladı. Peki Özge Ulusoy kimdir, kaç yaşında, Arda Turan’la sevgili mi?

ARDA YENİ AŞKA YELKEN AÇTI

Aslıhan Doğan’la ilişkisini sonlandırdığını açıklayan ünlü futbolcu Arda Turan’ın, ünlü iş adamı Hacı Sabancı ile 6 yıllık bir birlikteliğin ardından ayrılan Özge Ulusoy’la beraber olduğu iddia edildi. Duymayan Kalmasın’ın haberine göre, ikili önceki akşam arkadaş grubuyla gittikleri gece kulübünde birlikte eğlendi.

Arda Turan, Aslıhan Doğan'dan Özge Ulusoy için ayrıldı iddiası İlginizi Çekebilir Arda Turan, Aslıhan Doğan'dan Özge Ulusoy için ayrıldı iddiası

ÖZGE ULUSOY KİMDİR?

Özge Ulusoy kimdir, Özge Ulusoy, 28 Ekim 1982 tarihinde Ankara'da doğmuştur. İzmirli bir ailenin en küçük çocuğudur. Annesi Armağan Ulusoy Ankara'da bir zamanlar ilçe belediye başkanlığı yapmıştır, babası Haydar Ulusoy ise emekli askerî hâkim albaydır..

ozge-ulusoy-4

İlkokuldan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümünde ortaokul ve liseyi okumuştur. Üniversitenin de iki senesini burada okuduktan sonra İstanbul'a giderek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na geçti. Sonra son senesinde sınıf atlayarak Klasik Bale Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yonetimi Bölümü'nde de okuyarak 2007 yılında mezun oldu.

Hacı Sabancı'nın Özge Ulusoy'dan sonraki yeni aşkı kim? İlginizi Çekebilir Hacı Sabancı'nın Özge Ulusoy'dan sonraki yeni aşkı kim?

2001 yılında “Elite Model Look” adli güzellik yarışmasında üçüncü oldu. 2003 yılında Miss Turkey 2003 (Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması)'da ikinci olmuştur. Devamında 2003 yılında o yıl Panama'da yapılan Kâinat Güzellik Yarışması'nda (Miss Universe) Türkiye'yi temsil etti. Ve Cengiz Abazoğlu defilesi ile mankenliğe başladı. Uğurkan Erez ile tanıştı ve onun ajansına geçti. Modacılardan Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi, Hakan Yıldırım, Cengiz Abazoğlu ve Gamze Saraçoğlu gibi; firmalardan ise Beymen, Vakko, İpekyol, Roman, Mavi Jeans, Mudo, Harvey Nichols ve Mango gibi firmalar adına defilelere çıkmıştır.

ozge-ulusoy-sli

2006'de Arka Sokaklar adlı polisiye dizisinin ilk sezonunda rol aldı. 2007'de FOX TV kanalında yayınlanan “Senin Uğruna” dizisinde Rafet El Roman‘la oynadı. Ardından 2008 yılında Arka Sokaklar dizisine tekrar döndü. 2010 yılında Star TV'nin Ateşe Yürümek adlı dizisinde rol aldı.

Özge Ulusoy'dan sıcacık paylaşım İlginizi Çekebilir Özge Ulusoy'dan sıcacık paylaşım

2011 yılında ise ilk sinema oynadı.

Survivor Ünlüler-Gönüllüler adlı yarışmada Ünlüler Grubu'nda 2 Nisan 2011 tarihinden 6 Haziran 2011 tarihine kadar Dominik Cumhuriyeti'nde yarışmış ve yarışmaya beşinci olarak veda etmiştir. Hemen ardından “Bugün Ne Giysem?” yarışmasında yarışmacıları podyuma hazırlama işini üstlendi.

Özge Ulusoy katıldığı, 2011 yılının yazında başlayan “Yok Böyle Dans” yarışmasının finali 9 Ocak 2012 tarihinde yapıldı ve birinciliği kazandı.

4 Haziran 2010 tarihinde Yapımcı Ferruh Taşdemir ile evlendi. 29 temmuz 2010 tarihinde boşandılar.

Filmleri ve Dizileri: :
2007 – Senin Uğruna(Dizi)
2008 – Dilek Ağacı (Dizi)
2009 – Arka Sokaklar(Dizi)
2010 – Ateşe Yürümek (Dizi)
2011 – Kutsal Damacana: Dracoola(sinema filmi)
2012 – Türk'ün Uzayla İmtihanı(Dizi)
2013 – Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (sinema filmi)