Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Özge Uzun, yetkilileri Diyanet’in açıklamasına tepkisiz kalmakla suçladı
Özge Uzun, yetkilileri Diyanet’in açıklamasına tepkisiz kalmakla suçladı
Sunucu Özge Uzun sosyal medya hesabından, Diyanet'in sitesinde yayınlanan ve kısa sürede Türkiye'nin gündemine oturan küçük yaştaki kız çocuklarının evlendirilmesiyle ilgili açıklamaya sessiz kalan yetkililere seslendi.
Magazin 5 Ocak 2018 - 11:07

Diyanet İşleri Başkanlığı sitesinde yer alan ‘Kızlar 9, erkekler 12 yaşında buluğ çağına girer’ ve  ‘Buluğ çağına giren kişiler evlenebilir’ ifadeleriyle başlayan tartışma devam ediyor. Özellikle sosyal medya üzerinden çok ciddi tepkiler gelirken ünlü isimler de bu yaşananlara tepkisiz kalmadı. Her ne kadar gelen tepkiler sonrasında Diyanet İşler Başkanlığı bu ifadelerin bulunduğu sayfayı sitesinden kaldırmış olsa da insanların tepkisi dinecek gibi görünmüyor. Bu ifadelere karşı devlet yetkililerin tepkisiz kaldığını düşünen sunucu Özge Uzun sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “Bir yetkili isim de çıksın desin ki: “Ey Halkım, 18 yaşına kadar tüm kız ve erkekler ÇOCUKTUR! Evlenemez, çocuk sahibi olamaz! Biz o yaştakilere sigara içki bile satmıyoruz! Ehliyet vermiyoruz! Reşit kabul etmiyoruz! Değil evlenmek!” Bu kadar mı zor!”

ozge-uzun