Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Pandaların olmazsa olmazları nedir?
Pandaların olmazsa olmazları nedir?
Ailece Hadi yarışması bu akşam 19.00'da. Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci'nin sunduğu Ailece Hadi yarışması için ipucu sorusu yayınlandı. Rakiplerine göre avatanj elde etmek isteyenler haberimizde yer alan Hadi ipucu sorusunu ve cevabını öğrenebilir. Peki pandaların olmazsa olmazları nedir? İşte Hadi ipucu sorusunun cevabı...
Magazin 13 Şubat 2019 - 17:31

Hadi, son zamanların en popüler bilgi yarışmalarından biri olmayı başardı. Haftaiçi her gün 12.30’da ve her akşam 20.30’da düzenlenen yarışmaların yanı sıra özel yarışmalar da oluyor. Ailece Hadi bu akşam 19.00’da. Sevimli hayvanlar pandalar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olanlar avantajlı. 13 Şubat Hadi ipucu sorusu: Pandaların olmazsa olmazları nedir?

Hadi ipucu sorusu şöyle duyuruldu: “İpucumuz hepimizin çok sevdiği pandalardan geliyor. Bu sevimli hayvanların aslında vahşi bir tür olduğunu biliyor muydunuz sevgili hadiciler? Peki pandalar hakkında genel olarak neler biliyoruz? Mesela olmazsa olmazları nelerdir?”

13 ŞUBAT HADİ İPUCU SORUSU: PANDALARIN OLMAZSA OLMAZLARI NEDİR?

CEVAP: BAMBU

PANDALAR HAKKINDA

Dev Panda (Ailuropoda Melanoleuca), Ayıgiller familyasından, beyaz postu üzerinde bölge bölge siyah büyük benekleri olan, iri, nesli tehlikede olan bir ayı türü. Küçük panda ‘dan ayrıt edebilinmesi için Büyük panda veya da sırf bambu ile beslendiğine dikkati çekmek için Bambu ayısı da denilir. Ama genelde sırf Panda denildiğinde bu tür kast edilir ve akla gelir. Çin’in dev pandaları dünyada en çok soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan hayvan türlerinden birisidir.