Sözcü Plus Giriş

Paylaştıkça çoğalan tek şey sevgi

Müjdat Gezen, İlker Ayrık, Ayşen Gruda, İlhan Daner ve Mehtap Ar’la birlikte rol aldığı ve “Hayatımın projesi” dediği ‘Sevgi Müzikali’, bir yandan sahneye çıkarken diğer yandan konserden konsere koşuyor.

Yüksel ŞENGÜL
Güncellenme: 00:26, 04/02/2017
Paylaştıkça çoğalan tek şey sevgi

Müjdat Gezen, İlker Ayrık, Ayşen Gruda, İlhan Daner ve Mehtap Ar'la birlikte rol aldığı ve  “Hayatımın projesi” dediği ‘Sevgi Müzikali', bir yandan sahneye çıkarken diğer yandan konserden konsere koşuyor. Tüm bu koşuşturmanın içerisinde de ilkbaharda çıkarmayı planladığı yeni albümünün hazırlıklarını sürdürüyor. ‘Sana N'olmuş', ‘Aslan Payı' gibi şarkılarıyla müzik dünyasında fırtına gibi esen Betül Demir'le Kemer Country'de buluştuk ve sohbetimize sevgi üzerine konuşarak başladık.

1

– Hayatında sevgi önemli bir yer tutuyor… Yalnız hayatını değil şarkılarını da sevginin üzerine kuruyorsun, değil mi?
Biz beş kardeşiz ve birbirine bağlı bir aileyiz. Ben sevgi dolu bir ailede büyüdüm. Elbette bu sevgi şarkılarıma ve hayatıma da yansıyor.
– Ailende başka müzisyen var mı?
Kız kardeşim Sude ve ben çocukluk yıllarımızdan beri müzikle ilgiliyiz. İkimizin de hayallerinde hep müzik vardı. O şarkılar yapar, ben de söylerdim. Ayrıca şiirler ve şarkılar söyleyen bir babamız olduğu için de çok şanslıyız.

2

– Yüreğindeki hayvan sevgisinden bahsedersek neler söylersin?
Hayata dair her şeyi sevmek gerekiyor. Özellikle sokak hayvanları için elimden geleni yapıyorum. Hayvan sevmeyen insan da sevemez…
– Peki ya atlar?
Atlar her zaman kalbimdeydi ama Amarus adlı kır atı görür görmez adeta aşık oldum. O da sevildiğini anladı ve bana karşılık verdi. Onun aşkı uğruna binicilik dersleri almaya başladım.
– Evde beslediğin hayvan var mı?
Her zaman evde köpeklerimiz ve kedilerimiz oldu. Evimizin bir diğer olmazsa olmazı da çiçeklerimiz.

Vatan sevgisi en köklü ve asil sevgi

– Konu sevgiden açılmışken biraz da vatan sevgisinden bahsedelim…
Vatan sevgisi en köklü ve asil sevgi… Fakat bazı değerlerimiz hırpalanıyor. Ancak dünyayı sevgi kurtaracak. Kandemir Konduk'un yazdığı ‘Sevgi Müzikali'nde Ayşen Gruda şöyle diyor: “Bir tepsi baklavayı paylaşırsan hemen tükenir. Ancak sevgiyi paylaşırsan çoğalır.” Çok doğru bir tanımlama bu. Paylaştıkça çoğalan tek şey sevgi.

6

– Daha önce oyunculuk teklifi almış mıydın?
Oyunculuk konusunda bugüne kadar çok teklif aldım ancak kabul etmedim. Asla böyle bir şuursuzluk yapmadım çünkü bilip bilmeden hiçbir konuya balıklama atlamam. Hep “Bir gün, dilerim müzikal teklifi gelir ve oyunculuğa öyle başlarım” derdim. Çok şükür ki ‘Sevgi Müzikali' teklifini aldım. Müjdat Gezen'in okulunda müzik okudum. Onun kanatları altında bir müzikalle de oyunculuğa adım attığım için çok şanslıyım. ‘Sevgi Müzikali' hızlandırılmış, üst düzey bir okul oldu benim için.
– Peki şimdi sırada ne var?
Yeni hedefim sinema. Senaryosu sağlam bir filmde şarkıcı rolünü kamera önüne taşımayı çok istiyorum. Türü komedi olabilir çünkü ben çok komik bir kızım.

3

60'lı yılların fırlama kızıyım

– Müzikale izleyicinin ilgisi nasıl?
60'lı yılların fırlama kızını çok sevdiler. ‘Sevgi Müzikali' kapalı gişe oynuyor.
– Bu durumun seni ne kadar mutlu ettiği ortada…
Mutluyum hem de nasıl. Müjdat Gezen'in sihirli dokunuşu, efsane ekip, süper senaryo, muhteşem dekor… İlker Ayrık'la çok iyi bir ikili olduk. İnsanların onu neden bu kadar çok sevdiğini de anlamış oldum. Onun sayesinde oyunculuk anlamında pek çok zorluğu yendim.

4

– Müzik konusunda en çok kimlerden etkilendin?
Müzik çalışmalarımda en çok Sezen Aksu, Ajda Pekkan ve Nilüfer'den etkilendim.
– Ameliyatsız bir yüz gerdirme operasyonu geçirdiğin söylendi. Bu doğru mu?
Yüzümü gerdirmek için operasyonu geçirmedim. Cildim yağlı olduğundan yüzümdeki sivilceleri lazerle kurutuyorum. Hepsi bu. Henüz estetik yaptırma yaşına gelmedim ama zamanı gelince yaptırabilirim.

– Yoğun programından dolayı çok yorulsan da şikayetçi gözükmüyorsun…
‘Sevgi Müzikali'yle taçlanan bir altın çağ yaşıyorum. Yorgunlukların hiç önemi yok…

Ben çok aşık oldum, şıpsevdiyim.

– Gelelim aşka…
Ben çok aşık oldum çünkü şıpsevdiyim. Uzunca bir süre evlenmeyi düşünmüyorum ama ‘Sevgi Müzikali'nde gelinlik giyiyorum, evleniyorum. Bir gün aşk kapımı çalarsa belki o zaman ben de müzikaldeki Sevgi gibi telli duvaklı gelin olabilirim. Kısmet…

Yeni albüm ilkbaharda

– Sevenlerin yeni albümünle ne zaman buluşacak?
Yeni albüm ilkbaharda geliyor. Daha çok kendi beste ve sözlerimin yer alacağı, Emirhan Cengiz ve Sude Bilge Demir'le üçlü bir çalışmanın ürünü olacak bu albüm. Aşk şarkılarımı herkes çok sevecek.