Pelin Batu: “Erdoğan’ın ‘tahammülsüzlüğünü’ 16 yaşımdayken gördüm”

Pelin Batu, verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hayatına müdahalesini anlattı.

Pelin Batu: “Erdoğan’ın ‘tahammülsüzlüğünü’ 16 yaşımdayken gördüm”

Pelin Batu, Nokta dergisinden Fatih Vural’a verdiği bir röportajda, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘tahammülsüzlüğünü’ 16 yaşındayken gördüğünü belirtti. O yaşta annesinin diskoya götürdüğü Batu, o zaman İstanbul Belediye Başkanı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, babası İnal Batu’ya bunun hesabını sorduğunu anlattı.

16 yaşındayken, yaz tatili için New York’tan Türkiye’ye gelen Pelin Batu’yu annesi, kardeşini ve sınıf arkadaşlarını da alarak bir gece klubüne götürdü. Bunun üzerine Batu medyada; “Diskoda coştular” diye yapılan haberlerin o zaman İstanbul Belediye Başkanı olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından babasına iletildiğini açıkladı:

“Babama, burun kıvırarak ve beni kastederek, “Kızımız da…” diye kinayeli bir laf etmiş, o diskoda haberine gönderme yaparak.”

Pelin Batu bu durumu aile içinde konuştuklarını ve hayatlarına dışarıdan müdehale olmasını ‘garipsediklerini’ söylüyor ve ekliyor:
“Anladığım kadarıyla her yerde böyleydi. Her konuda bir fikir sahibi ve uzman! Aynen öyle. Karşı tarafa olan toleranssızlığını ve tahammülsüzlüğünü, 16 yaşındaki bir çocuk olarak görmüştüm ve bu nedenle sonrasındaki Erdoğan'a da hiçbir zaman şaşırmadım! Hangi konuda olursa olsun!”

Loading...