Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Rami Malek kimdir? En iyi erkek oyuncu ödülünü alan Rami Malek nereli?
Rami Malek kimdir? En iyi erkek oyuncu ödülünü alan Rami Malek nereli?
Oscar olarak bilinen Akademi Ödülleri’nin favori isimleri internette gündem oldu. Bohemian Rhapsody filmindeki Freddie Mercury rolüyle büyük başarı yakalayan Rami Malek Oscar ödülünü kazandı. Rami Malek kimdir? İşte hayat hikayesi...
Magazin 25 Şubat 2019 - 10:46

Freddie Mercury rolüyle dikkat çeken Rami Malek 2019 Oscar ödüllerinde “en iyi erkek oyuncu” dalında ödülün sahibi oldu. Peki Rami Malek aslen nereli? İşte hayatı ve merak edilenler…

RAMİ MALEK KİMDİR?

Rami Malek, 12 Mayıs 1981 yılında Amerika’nın Los Angeles kentinde dünyaya geldi. MR Robot isimli diziyle tanınan ve ardından Bohemian Rhapsody’de gösterdiği performans ile birlikte dikkatleri üzerine toplayan Rami Malek, Mısır kökenli bir aileden gelmektedir.

Müzede Bir Gece ve Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2 gibi filmlerde rol almıştır. Birçok televizyon programında yer almasının yanı sıra, The Legend of Korra isimli çizgi dizide Tahno’yu seslendirmiştir. Battleship ve Need For Speed adlı filmlerde rol almıştır.

rami malek sözcü ile ilgili görsel sonucu

Şu an kendisi 24 Haziran 2015’te başlaması planlanan fakat bölüm internete erken sızdığı için ilk bölümünü Mayıs ayında yayınlayan Mr. Robot adlı dizinin başrol karakteri, antisosyal genç bir bilgisayar korsanı olan Elliot Alderson’u canlandırmaktadır. Dizi, 10 bölümden sonra sezon finali yapacağını duyurmuştur.

2018 yılında gösterime girmiş olan dünyaca ünlü şarkıcı Freddie Mercury’nin biyografisinin anlatıldığı Bohemian Rhapsody filminde Freddie Mercury’e hayat vermiştir.

Son güncelleme: 16:49 - 25.02.2019