Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Reese Witherspoon danışmanını neden kovduğunu itiraf etti
Reese Witherspoon danışmanını neden kovduğunu itiraf etti
Hollywood'da kadın ve erkek oyuncular hatta yönetmenler arasındaki fırsat ve ücret eşitsizlikleri son zamanlarda tartışılıyor olsa da, 44 yaşındaki Reese Witherspoon'un bu eşitsizliklere karşı mücadelesi çok önce başladığı ortaya çıktı. Ünlü oyuncu bir gazeteye verdiği röportajda kendisini yaşı nedeniyle iyi fırsatlar bulamaycağı konusunda uyaran danışmanını kovduğunu itiraf etti.
Magazin 13 Haziran 2020 - 09:41

ABD’li oyuncu Reese Witherspoon, Los Angeles Times’a geçmişte kendisini 30’lu yaşlarındaki kadın oyuncuların iyi fırsatlar bulamadığı konusunda uyaran danışmanını kovduğunu itiraf etti.

44 yaşındaki ünlü oyuncu, “Asla unutmam, ‘para biriktirmeye başlamalısın’ diyen bir finansal danışmanım vardı. 37 yaşındaydım. ‘Hemen şimdi para biriktirmeye başlamalısın ünkü 40’lu yaşlarında daha az para kazanacaksın. Pek bir kariyerin de olmayacak’ dedi. Beni paniğe sokmuştu. Onu hemen kovdum” dedi.

“NİYETİ ÖZÜR DİLEMEK DEĞİLDİ”

Witherspoon, danıışmanının bunları söylerken özür dilediğini ancak asıl amacı özür dilemek olmadığını vurgulayarak, “Hissetiklerimi asla unutmayacağım” şeklinde konuştu.

14 yaşından beri Hollywood’da yer alan başarılı oyuncu sadece son bir yıl içinde, Big Little Lies, The Morning Show ve Little Fires Everywhere gibi ödüllü dizilere imza atarken, neredeyse 20 yıl sonra Bu Nasıl Sarışın’a (Legally Blonde) bir devam filmi de çekmeye karar verdi.