Reyhan Karaca’dan ‘Sanatçı nasıl olmalı’ tweetleri

Magazin gündemi sosyal medya üzerinden birbirine belaltı saldırılarda bulunan Seren Serengil ve Hande Yener'i konuşurken Reyhan Karaca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkat çekti.

Reyhan Karaca’dan ‘Sanatçı nasıl olmalı’ tweetleri

Hesabını aktif olarak kullanan ve bildiği doğruları dobra bir şekilde yazmaktan da çekinmeyen Reyhan Karaca twitter hesabından ‘Gerçek sanatçı’lar hakkında yaptığı paylaşımlarla adeta Seren Serengil ve Hande Yener kavgasına göndermede bulundu. Ardı ardına gelen paylaşımlar sonrasında takipçileri tarafından da bu konuda yorumlar yaptığına dair mesajlar alan Karaca, paylaşımlarının bu isimlerle ilgisi olmadığını söyledi. İşte Karaca’nın o paylaşımları:

“Şarkıcı olmak için de “ustalık ehliyeti” verilmeli… Böyle elmalar armutlar aynı yerde doğru mu sizce? Sanatçı olmaktan bahsetmiyorum bile! Ve basın mensubu arkadaşlar, lütfen ‘şarkıcı’ ve ‘sanatçı’ arasındaki farkı ayrıştırın artık…”

“Gerçek bir ‘sanatçı7 mı görmek istiyorsunuz? Şarkı, sahnede en azından albüm kayıdı ile aşağı yukarı benzemeli değil mi? Yani en azından aynı tondan okunmalı:) Aynı lezzette olsa fena da olmaz :) Hımm peki devam ediyorum okumaya devam edin:)”

“İnsanları ‘cinsel kimliklerine’ göre değil, topluma kazandırdıkları şeylerle değerlendirin. Sanatçı marjinal olabilir ama her marjinal kişi, sanatçı olamaz:) Kimseyi yargılamayın, kimseyi kendi başınıza ödüllendirip, cezalandırmayın. Bu yaptığınız şey, sadece Allah'a mahsustur.”

“Bizden neden mi dünya starı çıkmıyor? Çünkü birbirimizin gözünü oymaktan kafayı kaldırıp da müzik adına bir adım yol kat edemediğimiz, ‘gavur’ dediğimiz adamların kendisi için verdiği emeğin 10/1 ni vermediğiniz için müziğin bu hale gelmesinde herkes suçlu kimse kusura bakmasın…”

“Sevgili twitter sakinleri:) kimseye herhangi bir laf göndermesi değildi yazdıklarım:) kimsenin hayatı ile ilgili olmadım şimdiye kadar bu saatten sonra da olmam… Yanlış yönlendirmeyin lütfen:) gündemle alakam yoktur, bu konuda tamamen Japon'um ;) sevgiler”

Reyhan Karaca iki kez hastanelik oldu İlginizi Çekebilir Reyhan Karaca iki kez hastanelik oldu