Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Reyting sonuçları 27 Şubat 2018 Salı: Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz mı, Kadın mı? İşte birinci…
Reyting sonuçları 27 Şubat 2018 Salı: Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz mı, Kadın mı? İşte birinci…
27 Şubat 2017 Salı reyting sonuçları açıklandı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz mı, Kadın mı? sorusu da yanıt bulmuş oldu. İşte 27 Şubat reyting sonuçlarına göre Totalde AB'de ve ABC'de zirvenin sahibi...
Magazin 28 Şubat 2018 - 10:54

Reyting sonuçları belli oldu! 27 Şubat Salı Reyting sonuçlarında kim birinci oldu? EDHO mu Kadın mı? Salı akşamları diziler arasında rekabet iyice kızıştı. 27 Şubat reyting sonuçlarını açıklanmasından sonra günü zirvede kapatan dizi hangisi? İşte reyting sonuçları ve dünün kazananı…

27 ŞUBAT REYTİNG SONUÇLARI

total27-2-reytingab-27-2-reytingabc27-2-reyting

Bu sonuçlara göre dünün kazananı Kadın dizisi oldu!.

İZLENME ORANI, İZLENME PAYI NEDİR?

İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

REYTİNG NEDİR?

İzleyici ölçümü bir izleyici topluluğunda kaç kişi olduğunun ölçümüdür. Genelde radyo dinleyicileri ve televizyon izleyicileri için düşünülse de, gazete ve dergi okuyucuları ve Web sitesi kullanıcıları için de geçerli olan bu kavram, yayımcılar ve reklamcılar tarafından, kaç kişi ve kimlere ulaşıldığını belirlemek için kullanılır. Bu daha geniş anlamıyla izleyici kitle araştırması anlamına gelir. Ölçümler medya pazarlarına göre ayrı ayrı yapılır, bunlar genelde metropol bölgelere karşılık gelir.

Tek bir televizyon izlenme oranı (reyting) puanı, takip edilen bir bölgedeki seyircilerin belli bir dakikadaki sayılarının %1'ine karşılık gelir. Örneğin 2004 yılı itibarıyla ABD'de 109,6 milyon televizyonlu ev vardı. Dolayısıyla, 2004-05 izleme sezonu için, ulusal bir reyting puanı bu sayının %1 olan 1.096.000 eve karşılık gelir. Bir programın yayımında kullanıldığında, program süresince ortalama reyting puanı tipik olarak belirtilir. Reyting puanları genelde evhalkları için değil, belli demografik gruplar için verilir. Örneğin, 18-49 yaş grubu için bir reyting puanı, ülkedeki 18-49 yaş grubundaki insanların %1'ine eşdeğer sayılır.

Bir reyting puanı ile pay grubu farklıdır, reyting puanı tüm olasıl seyircilerin %1'ini ifade eder, pay puanı ise o an televizyon seyredeNlerin %1'ine karşılık gelir. Dolayısıyla bir yayının payı, genelde reytingden daha anlamlıdır, özellikle toplam TV seyrinin düşük olduğu zamanlarda (gece geç saatler gibi).