Sözcü Plus Giriş

Saba Tümer kimdir, kaç yaşındadır?

Ünlü sunucu Saba Tümer, sıradışı kahkahası ile ekranların sevilen sunucularından biri haline geldi. Çeşitli programlarda sunuculuk yapan Saba Tümer, gazetecilik okumuştur. Ayrıca 21 Günde Mutluluk isimli bir kitap yazmıştır. İşte ünlü sunucu Saba Tümer hakkında merak edilenlerin ayrıntıları...

Güncellenme: 20:09, 30/12/2018
Saba Tümer kimdir, kaç yaşındadır?

Saba Tümer kimdir, kaç yaşındadır? Saba Tümer, 5 Aralık 1970’te Alsancak İzmir’de doğmuştur. Neşesi ve kahkaları ile etrafına pozitif enerji yayan Tümer, 21 Günde Mutluluk isimli bir kitap yazmış ve mutluluk hakkında şunları dile getirmiştir: “Endişe etmeyi bırak. Ertelediğin işleri hallet. Hissetmek istediğin şekilde davran. Hoşgörülü ol. Affet. Varsayımlarda bulunmayı bırak. Hiçbir şeyi kişisel alma. Hiç kimseyi değiştiremeyeceğini kabul et. Anın keyfini çıkar. Bakış açını değiştir. Kendi hayatını yaşa, başkalarının senin için seçtiğini değil. Şükret. Başarısızlığın keyfini çıkar. Kendin ol. Parayı kendine çek. Enerji vampirlerini hayatından çıkart. Yargılamayı bırak. Hayır diyebilmeyi öğren. Mutlu ol, mutlu et. İç sesine kulak ver. Algını aç…”

SABA TÜMER KİMDİR?

Özel İzmir Fatih Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü kazanmıştır. Okulu bitirdikten sonra 6 ay Sky TV’de çalıştı ve diksiyon dersleri aldı.

saba-tumer

Saba Tümer, Instagram hesabından çeşitli fotoğraflar, videolar paylaşıyor.

Altı ay Ege TV’de çalışıp sonrasında 4,5 yıl NTV’de günlük haberleri okudu ve bir süre NStyle adlı dergide yazılar yazdı.NTV’den Show TV’ye transfer oldu ve bir süre Show TV – dış haberler sorumlusu olarak çalışmaya başladı ancak daha sonra SKYTURK’e geçerek Serdar Akinan ile birlikte Ne Var Ne Yok adlı programın sunuculuğunu yaptı, sonrasında bir haber sitesinin anketinde “en iyi bayan haber spikeri” seçilerek tekrar Show TV’ye döndü ve Saba Tümer İle Bu Gece isimli programı sunmaya başladı.

Bir süre burada gece haberlerini sunmaya devam ederken Okan Bayülgen’in teklifi üzerine “Haber Makinası” adlı programda yer aldı ve aynı günlerde köşe yazarı Pakize Suda ile Star TV’de Lütfen Bu Konuya Girmeyelim isimli kadın programını sundu. Star TV’nin programı yayından kaldırmasından sonra tekrar Show TV’ye geçerek Cem Özer ile birlikte Haberiniz Var mı? isimli sabah programını sunmaya başladı.

Bu programın sona ermesinin ardından gelen dedikodu ve magazin içerikli program tekliflerini redderek yaklaşık bir yıl ekranlardan uzak kalmayı tercih eden Saba Tümer, 31 Mart 2008 itibarıyla HaberTürk’te Saba Tümer İle Bu Gece isimli haber programının sunuculuğuna yeniden başladı. Bir ara Ayşe Özyılmazel ve annesi Oya Germen ile birlikte Yok Daha Neler isimli programın sunuculuğunu üstlendi ancak daha sonra bu program da yayından kaldırıldı.

Daha sonra Saba Tümer İle Bu Gece programı CNN Türk’e geçti ve bir yıl sonra yeniden Show TV’ye döndü. Show TV’ye dönen Saba Tümer gece programını haftada 1 defa olmak üzere indirgedi. Bunun dışında 12 Eylül’de Saba Tümer’le Bugün’e başlamıştır.Şu an Tv8 ekranlarında Saba ile Oyuna Geldik adlı programı sunmaktadır.