Sözcü Plus Giriş

Saçlara protein takviyesi

Saçlarımız iyiyse kendimizi iyi hissederiz. Bu, güzelliğin olmazsa olmaz kurallarından biri. Ama şehir yaşamı, kireçli sular derken günden güne solan saçlara uyanıyoruz. Hangi ürünü kullanırsak kullanalım saçlarımız şekil almıyor çoğu zaman. Fakat sağlıklı saçlar için işin sırrı biraz da protein desteği almakta...

Yasemin CANDEMİR
Güncellenme: 03:54, 25/02/2017
Saçlara protein takviyesi

Geçtiğimiz hafta oyuncu Gökçe Bahadır'la birlikte ‘Bana sadece saçlarım yeter' mesajı vererek yeni saç serisini tanıtan Gliss, aynaya baktığında kendini iyi hisseden kadınlar için üç protein kompleksini bir araya getirdi. Bu yüzden yıllardır araştırma yapan marka, Magnificent Strength serisinde üç protein kompleksini bir araya getirdi. Serinin detaylarını Henkel Türkiye Saç Bakım Kategorisi Müdürü Barış Erdoğan anlattı.
Hava kirliliği, stres söz konusu olduğunda en zor durumda olan saçlarımız. Fakat markanız zayıf ve cansız saçlar için yepyeni bir çözüm üretti. Bize bu çözümden bahseder misiniz?
Çözümümüz yeni Gliss Magnificent Strength Serisi. Seri, ilk kez ayrı ayrı saç liflerini güçlendirmek için üç protein kompleksinin onarım gücünü bir araya getirdi.

gliss-magnificent-serisi

Protein eksikliği saçlarda nasıl bir etki yaratıyor?
Saçların zayıf, kırılgan ve cansız olmasının en büyük nedeni, düşük protein seviyesi. Çünkü proteinler saçların yeniden yapılanmasına ve güçlenmesine yardımcı olur. İşte bizim hedefimiz de saçlara yeniden güç kazandırmak.
Peki ya saçlar fön, düzleştirme makineleri nedeniyle iyice yıpranmışsa?

gliss-lansman_

Aslında tüm ürünlerimiz, içeriğindeki sıvı keratin sayesinde yıpranmış saçlar için çok uygun. Özellikle fön, maşa ve boyama gibi işlemlerden ötürü yıpranmış saçlar için hem geçen sene pazara sunduğumuz ‘Serum Deep Repair' serisini hem de dünyayla eş zamanlı sunduğumuz yeni ürünümüz ‘Gliss Magnificent Strength'i önerebilirim.

Maske süresi ve durulama önemli

Şampuan sonrası bakım ürünleriyle ilgili bazı yanlış kullanımlar söz konusu. Örneğin, sıvı saç kremleri sadece saçı açmaz, bakım da yapar. Maskelerin uzun tutulması yarardan çok zarar getirebilir.

baris-bey-foto

Maske saçta 1-2 dakika kalsa yeterli olur. Saç kremleri iyi durulanmadığı ve aşırı sıcak suyla durulandığı zaman ya da gereğinden fazla ürün kullanıldığında saçta kalıntı bırakma problemlerine neden olabilir.

Yayınlanma Tarihi:02:51,