Sözcü Plus Giriş

Sagopa Kajmer kimdir? Eski eşi Kolera kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Sagopa Kajmer 11 yıldır evli olduğu Kolera ile ayrıldıklarını Instagram hesabından duyurdu. Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz) kimdir, Kolera (Esen Güzel) kimdir merak ediliyor? Sagopa Kajmer ve Kolera kaç yaşında ve nereli?

Güncellenme: 19:01, 20/11/2017
Sagopa Kajmer kimdir? Eski eşi Kolera kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Sosyal medyaya damga vuran ayrılığın ardından Sagopa Kajmer ve eski eşi kolera kimdir merak ediliyor. Haberimizden Sagopa Kajmer ve Kolera kimdir, kaç yaşında, nereli sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz. Sahne isimleri ile anılan çiftin gerçek isimleri Yunus Özyavuz ve Esen Güzel hakkında tüm merak ettikleriniz…

KOLERA KİMDİR? (ESEN GÜZEL)

Esen Özyavuz ya da daha çok bilinen sahne adıyla Kolera, 23 Eylül 1983’te İstanbul’da doğdu. Kendisi gibi rap müzisyeni olan Sagopa Kajmer ile 1 Ağustos 2006’da hayatını birleştirdi. Hip hop kültürüne breakdance ile adım atan Kolera, Sagopa Kajmer ile tanıştıktan sonra Hiphop’un sadece rap dalıyla ilgilenmeye başladı

Kolera, ilk şarkı kaydını 1998 yılında Kuvvetmira Stüdyosu’nda “İnkâr Boşuna” adlı parçaya yaptı. Aynı sene Silahsız Kuvvet (Sagopa Kajmer) ile “Neden Ağlıyorum” ve “Dünden Kalma Hayaller” adlı parçaları kaydetti. 2001 yılında ise ilk Underground EP’sini internet yoluyla dinleyicilerine servis etti. Bu albümde Kolera’nın “Eksik Eylüllerin Geciken Yağmurları”, “Psikolog” ve “Komada Martı” adlı şarkıları yer alıyor Bu EP’yi 19 yaşında çıkarmıştır. 2004 yılında ise Sagopa Kajmer’in Bir Pesimistin Gözyaşları adlı albümünde, “Kalp Atışlarım 78 BPM” adlı parçada Sagopa Kajmer’e eşlik etmiştir. Aynı yıl Sagopa Kajmer ile düet yaptıkları “Günlerim Ağlak” ve “Aklımın Odaları” adlı 2 parçayı internet yoluyla servis etti. 2005 yılının başında Sagopa Kajmer’in Pesimist EP 3 adlı albümünde “Süper Sperm” adlı parçaya eşlik etti. Aynı sene Sagopa Kajmer’in Romantizma albümünde, “Sago vs Kolera” adlı parçaya eşlik etti.

Kolera, 24 Eylül 2005 tarihinde prodüktörlüğünü Sagopa Kajmer’in yapmış olduğu ilk solo albümü Karantina Embryo’yu dinleyenleriyle buluşturdu.Yine 2005 yılınnda Kuvvetmira Disstortion EP adlı albümde 2 şarkısı bulunmuştur. Aynı sene kendi albümlerini çıkarmak ve yeni yeteneklere daha geniş imkânlar sunmak üzere Sagopa Kajmer ile 11 Ağustos 2005 tarihinde kendi plak şirketleri olan Melankolia Müzik’i resmen kurdular.

sagopa-160

İKİMİZİ ANLATAN BİR ŞEY

2006 yılında Kafile adlı ilk toplama albümü Melankolia etiketiyle çıkardılar. 2007 yılında Sagopa Kajmer ile düet albümleri olan İkimizi Anlatan Bir Şey Melankolia etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı. Bu albüm Türkiye’de ilk kez bir kadın ve erkek rap sanatçısının birlikte çıkardıkları albümdür. 2007 yılında internet single olarak “Taş Dibe Düşmez”i yayınladı. 2008 yılında ise İnziva adlı solo albümünü yayınladı. Aynı yıl 4 şarkıdan oluşan Kolostrofobi EP’yi de yayınlandı

2009 yılında Sagopa Kajmer’in Saykodelik Ep adlı albümünde Sagopa Kajmer ile birlikte söyledikleri “Bilinmezlik” adlı düet şarkısı yer almıştır. 2010 yılında ise Sagopa Kajmer ile 2. düet albümleri olan Bendeki Sen’i Melankolia müzik etiketiyle çıkarmışlardır. 2011 yılında “Fil Style”, 2012 yılında ise “Kim Buna Dayanır” ve “Gerilim , Macera ve Suç” şarkılarını internet single olarak paylaştı.

2012 yılında ise Orda Olmak albümünü çıkarmış ve bu albüm ile iyi bir satış başarısı yakaladı. 2013 yılının başlarındaysa “Orda Olmak” adlı parçasını internet üzerinden yayınlandı. 2013 yılında Radyo Boğaziçi 10. Müzik Ödülleri’nde ”Yılın Rap Sanatçısı” seçildi. Kolera, Sagopa Kajmer’in 2013 yılında çıkarmış olduğu Kalp Hastası adlı albümde “İster İstemez” şarkısında eşi Sagopa Kajmer’e eşlik etti.. 23 Eylül 2013 tarihinde ise doğum gününe özel olarak hazırladığı “Minik Yıldız” şarkısını yayınladı.

9 Kasım 2013’te 2014 yılında yayınlanacak yeni solo albümünün tanıtım şarkısı ”Den Den Koy”u yayınladı ve 2014 yılının Şubat ayında bu şarkının bir klibi de yayınlandı. 2014 yılında Sagopa Kajmer’in Pesimist Ep 6 isimli albümünde “Yutkunuyorum” isimli parçaya eşlik etti.
2014 yılını 2015 yılına bağlayan gece saat 00:00’da “Bir Bir Anla” isimli yeni single’ını bir kliple yayınladı. 25 Şubat 2015 günü Kolostrofobi Ep 2 adlı 12 şarkılık bir EP yayınladı. 14 Temmuz 2015 günü “İmitasyon Dağlar” adlı single tüm dijital müzik platformlarından yayınlandı.

İlginizi ÇekebilirÜnlü rapçi Sagopa Kajmer ile eşi Kolera boşandıÜnlü rapçi Sagopa Kajmer ile eşi Kolera boşandı

SAGOPA KAJMER KİMDİR? (YUNUS ÖZYAVUZ)

Asıl adı Yunus Özyavuz'dur. 1978 samsun doğumludur. Müziğe olan ilgisi annesi ve babasının çeşitli kültürlerden müzikler dinlemesiyle başlamıştır. Annesi çeşitli zenci müzikleri babası ise İtalyan müzikleri dinletmiş, kendisi de bu nedenle müziğe yönelmiştir.

Müzik kariyerine memleketi Samsun'da yerel bir radyoda Dj'lik yaparak başlamıştır. O sıralar farklı bir mahlas kullanıyordu. 1997 yılında üniversiteye başlamış ve İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirmiştir.