Şahan Gökbakar ‘Rakı festivali’ notuyla paylaşınca…

Recep İvedik 6 filmi ile gişede yüzü gülen Şahan Gökbakar, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla dikkatleri üzerine çekti. Rakı masasında arkadaşlarıyla birlikte görülen Şahan'ın bu paylaşımı Adana'da iptal edilen festivalin ardından gelince takipçileri komedyenin göndermede bulunduğunu iddia etti.

Şahan Gökbakar ‘Rakı festivali’ notuyla paylaşınca…

Adana’da düzenlenmesi planlanan ilk olarak Dünya Rakı Festivali ismi verilen daha sonra Kebap ve Şalgam Festivali olarak değiştirilen etkinlik valilik tarafından yasaklanmıştı. Rakı festivali üzerinden süren tartışmalar ise Meclis’te de devam etmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu yasak için “Zannediyorum rakı festivaline yasağı koyduktan sonra meseleyi, kebap ve şalgam festivaline döndürmüş olabilirler. Kısa bir süre önce Adana’da, Türkiye’den herkesin katıldığı, bir kültür durağı olan, ‘Adana Lezzet Festivali’ düzenlendi. Zannediyorum bilgide eksiklik söz konusu. Eğer bahsedilen rakı festivali ise bu rakı festivaline Adana Valiliği geçen yıl da bu yıl da yasak koydu. Ne geleneklerimizde ne de herhangi bir durumla bu, örtüşebilir değildir” demişti. Yapılan bu açıklamaların ardından Şahan Gökbakar’dan gelen bir paylaşım oldukça manidar bulundu. Sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan ve yaptığı paylaşımlarla gündemi yakından takip ettiğini gösteren Gökbakar, arkadaşlarıyla birlikte rakı içerken görüldüğü bir fotoğrafı paylaştı.

Gökbakar “Rakı festivali, dostlarımla… Not: İçkinin fazlası zarar gençler, keyfince için ama dozunda ve adabıyla… Adam gibi…” yorumunu yaptı. Komedyenin yaptığı bu yorum hem bir uyarı niteliği taşırken hem de manidar zamanlamasıyla gündeme yönelik bir gönderme olarak algılandı.

Şahan Gökbakar'dan 'Şöhret geçici' videosu İlginizi Çekebilir Şahan Gökbakar'dan 'Şöhret geçici' videosu